Balíkový přepravce GLS posiluje síť

Balíkový přepravce GLS posiluje síť

Mezinárodní balíkový přepravce GLS v reakci na uplynulou rekordní vánoční sezónu posiluje přepravní síť a otevírá další depo v Moravskoslezském kraji. Nové depo ve Frýdku-Místku vytvořilo až 15 nových pracovních míst pro kurýry a zvýší přepravní kapacitu v regionu severní Moravy až o 35 %. Dojde rovněž ke zkrácení doručovacích tras, a tedy i doručovacích časů. Přepravce v Česku provozuje již 26 dep a v letošním roce plánuje otevření dalších dvou.

Zkrácení doručovacích tras a nová pracovní místa

Přepravní společnost GLS otevřela nové regionální depo ve Frýdku-Místku. Důvodem je rekordní množství přepravených balíků v uplynulé vánoční sezóně. Otevřením tohoto depa získává GLS další přepravní uzel balíkové logistiky v Moravskoslezském kraji. Nové depo v tomto regionu umožní navýšit přepravní kapacity až o 35 % a významně zkrátit doručovací trasy. „V České republice neustále optimalizujeme přepravní síť, aktuálně provozujeme 26 dep a jako reakci na mimořádnou uplynulou vánoční sezónu plánujeme otevření dalších dvou. Nové depo ve Frýdku-Místku navýší naše kapacity v Moravskoslezském kraji, přibližně dvakrát zkrátí současné doručovací trasy, čímž dojde nejen k rychlejšímu doručení a většímu komfortu pro odesílatele balíků, ale i k významnému snížení emisí,” vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Zdroj informací

GLS Czech Republic s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

15. února 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.8439 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál