Uchopovač OnRobot VGC10 pomohl společnosti Designed Mouldings zvýšit produktivitu a vyrovnat se s následky COVID-19

Uchopovač OnRobot VGC10 pomohl společnosti Designed Mouldings zvýšit produktivitu a vyrovnat se s následky COVID-19

OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, uvedl, že Designed Mouldings, australská společnost specializující se na vstřikování plastů a výrobu plastových uzávěrů a těsnění pro obalový průmysl, zkrátila dobu výrobního cyklu a zvýšila svoji produktivitu díky podtlakovému uchopovači VGC10.

Společnosti prudce narostl počet objednávek poté, co byly vzhledem k pandemii COVID-19 uzavřeny hranice, narušené globální dodavatelské řetězce a australské firmy se obrátily na lokální výrobce. Po analýze procesů a identifikaci časově příliš náročného manuálního vkládání podložek do plastových víček se Designed Mouldings rozhodla pro automatizaci tohoto úkolu.

Elektrický podtlakový uchopovač OnRobot VGC10 představoval pro kolaborativní aplikaci jednoznačnou volbu. Díky neomezeným možnostem nastavení dle aktuálních potřeb je kompaktní a lehký uchopovač ideální do stísněných prostředí a lze jej v rámci provozu využít na více úkolů.

Uchopovač VGC10 integrovaný s kobotem Techman Robot pracuje jako samostatná jednotka, nevyžaduje externí přívod vzduchu ani kabelážní či trubkové systémy, čímž urychluje zprovoznění a snižuje náklady na údržbu. Umožňuje vytvořit kolaborativní aplikaci s minimálním půdorysem, jež lze snadno zprovoznit prakticky kdekoliv. Důležitým faktorem je, že může pracovat v bezprostřední blízkosti lidí a nevyžaduje bezpečnostní zábrany. Nastavení uchopovače VGC10 bylo poměrně rychlé: Designed Mouldings dokončil instalaci a programování za pouhé tři dny.

„Uchopovač OnRobot VGC10 snadno zkompletuje 20 000 kusů za 24 hodin – tj. třikrát rychleji, než při manuálním zpracování. Díky neustálému přílivu zakázek očekáváme návratnost investice za šest měsíců,“ uvedl Paul Neumeyer, výkonný ředitel společnosti Designed Mouldings. Společnost zaznamenala snížení odpadu materiálu o cca 2 % a zaměstnanci jsou navíc osvobozeni od rutinní práce, což jim umožňuje soustředit se na úkoly s vyšší hodnotou.

Vzhledem k úspěšné implementaci VGC10 plánuje Designed Mouldings automatizaci dalších manuálních procesů. Společnost konkrétně plánuje využívat uchopovač OnRobot RG2 k montáži filtrů pro zdravotnická zařízení.

Designed Mouldings

Australská společnost Designed Mouldings byla založena v roce 1976 s cílem dodávat kvalitní komponenty na bázi vstřikovaných plastů za konkurenceschopné ceny zejména do farmaceutického průmyslu. Její výrobní zařízení o rozloze 2 000 m² z roku 1992 se nachází v Sydney a slouží především na výrobu vstřikovaných plastových výrobků. V současné době disponuje 18 vstřikolisy různé velikosti umožňující vyrábět jednodílné nebo vícedílné komponenty.

OnRobot

Produktové portfolio OnRobot představuje široký sortiment nástrojů pro kolaborativní aplikace, včetně elektrických a podtlakových uchopovačů, oceňovaného uchopovače Gecko, F/T senzorů, 2,5D kamerových systémů, šroubováku, brusky a měničů nástrojů. Tato nová šíře nabídky firmy OnRobot umožňuje rychlejší a jednodušší automatizaci aplikací jako balení, kontrola kvality, manipulace s materiálem, obsluha strojů, montáž a povrchové úpravy. Vedle své centrály v dánské Odense má společnost také pobočky v Dallasu, Soestu (v Německu), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Soulu, Singapuru a Budapešti. V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland, EPO MACHINERY, EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o.

Zdroj informací

OnRobot a NejBusiness.cz

Datum

14. února 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.5648 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál