Investice do jedné z nejmodernějších Daikin linek na světě vyšla na 100 miliónů korun

Investice do jedné z nejmodernějších Daikin linek na světě vyšla na 100 miliónů korun

Plzeňská společnost Daikin od února spouští sériovou výrobu na nové výrobní lince, jejíž pořízení firmu vyšlo na 100 milionů korun. Díky tomu vzroste produktivita o 35 % a výrobní kapacita se zvýší na 600 klimatizačních jednotek za směnu, tedy o 70 %. Linka disponuje řadou plně automatizovaných a robotizovaných aplikací, čímž výrazně usnadňuje práci a ušetří čas na zkompletování jednotky.

Hlavním přínosem nové výrobní linky je navýšení kapacity o 70 % a produktivity o 35 % ve srovnání s linkou, která je zaměřena na obdobné modely, což znamená, že společnost Daikin vyrobí více jednotek v přepočtu na jednoho operátora na lince. „V reakci na poptávku na trhu navýší nová linka F7 kapacitu průmyslových jednotek instalovaných do podhledu, na úkor jednotek pro domácnosti. Při výstavbě této linky byli využiti zejména lokální dodavatelé,“ říká Jiří Svoboda, manažer výrobních inženýrů, společnosti Daikin Plzeň. Investice do nové linky dosahuje 100 milionů korun a umožní za směnu vyrobit až 600 klimatizačních jednotek typu M-ESP duct, různých velikostí a výkonu.

Automatizace a robotizace

Linka umožňuje automatickou vizuální kontrolu jednotky, automatické vyhodnocení hluku jednotky v provozním testu a několik robotizovaných funkcí – lepení štítků na krabici s jednotkou, testování úniku hélia, nasazování a vizuální kontrolu měděných kolínek, plnění dusíkem před pájením a další. Celkem je na této lince nainstalováno 6 průmyslových robotů Fanuc. Pracoviště je mj. vybaveno odhlučněnými boxy provozních testů a kompletním monitoringem spotřeby energií a technických plynů v rámci filozofie Industry 4.0

Daikin

Daikin je významným celosvětovým výrobcem klimatizačních jednotek. Plzeňská výroba Daikin Industries Czech Republic s.r.o. byla založena v květnu 2003 a zároveň byly položeny základy výrobního areálu Daikin, situovaného v plzeňské industriální zóně Borská pole. Areál Daikin se tak se svým plánovaným a cíleným růstem stává jednou z hlavních dominant Borských polí. Vývoj a výroba v plzeňském zastoupení je zaměřena na klimatizační jednotky pro domácnosti.

Zdroj informací

Daikin Industries Czech Republic, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

12. února 2021

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8446 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál