Firemní dobíjecí stanice Siemens zdarma dodala zelenou energii pro dobití 2600 elektromobilů

Firemní dobíjecí stanice Siemens zdarma dodala zelenou energii pro dobití 2600 elektromobilů

Společnost Siemens je jedním z průkopníků v oblasti elektrické mobility. Již od roku 2018 mají zákazníci možnost si zcela zdarma dobít svůj elektrický vůz u dobíjecí stanice typu CPC 50 umístěné přímo u sídla společnosti v Siemensově ulici v pražských Stodůlkách.

Dobíjecí stanice byla zprovozněna na konci března 2018. Za téměř 3 roky provozu dodala zdarma svým zákazníkům celkem 94 263 kWh. Při průměrné ceně elektřiny 4,46 Kč/kWh v letech 2018-2020 tak Siemens dodal na podporu elektromobility elektřinu za 420 tis. Kč. Všechna energie, kterou společnost český Siemens ve vlastních lokalitách využívá, má certifikaci zelené energie a pochází z obnovitelných zdrojů.

Rostoucí trend elektromobility dokazuje i samotná spotřeba energie z dobíjecí stanice v Siemensově ulici. „Již v roce 2018 jsme evidovali odběr téměř 17 000 kWh. Další rok se spotřeba odebrané elektřiny vyšplhala na více než dvojnásobek. I přes koronavirovou pandemii, a s tím spojenou nižší mobilitou, dodala naše dobíjecí stanice v loňském roce zákazníkům více než 43 000 kWh,“ uvedl Martin Šilar, koordinátor aktivit pro elektromobilitu v Siemens, s.r.o.

Průměrná kapacita baterie elektromobilu je 36 kWh. Za dobu svého provozu by tak stanice na Siemensově plně dobila více než 2 600 elektrických aut. Čistě elektrický vůz ID.3 z dílny Volkswagen při uváděné tabulkové spotřebě 16,1 kWh/100 km by s takovým množstvím elektřiny urazil téměř 89 144 km, což odpovídá téměř 15 cestám kolem zeměkoule. Spotřeba elektřiny je ale spojena nejen s provozem elektromobilů. Typická česká tříčlenná domácnost spotřebuje ročně kolem 2 220 kWh. Elektřina spotřebovaná pro dobíjení elektromobilů na CPC 50 na Stodůlkách by tak vystačila pro roční spotřebu 42 běžných českých tříčlenných domácností.

Dobíjecí stanici využívají také firemní elektromobily Siemens. Aktuálně počet elektromobilů v regionální společnosti Siemens a její výrobních závodech čítá 33 plně elektrických nebo hybridních vozů.

Komplexní portfolio Siemens pro dobíjecí infrastrukturu nabízí široké spektrum možností – od dobíječek AC přes vysoce výkonné až po ultra výkonné dobíjecí stanice. Naše výkonná řešení usnadňují a zrychlují dobíjení přesně podle potřeb zákazníků.

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby.

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na inteligentní infrastrukturu pro budovy a distribuované energetické systémy a na automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Siemens spojuje digitální a reálný svět ve prospěch zákazníků a společnosti. Prostřednictvím společnosti Siemens Mobility, předního dodavatele inteligentních řešení pro železniční a silniční dopravu, pomáhá Siemens utvářet světový trh služeb v osobní a nákladní dopravě.

Prostřednictvím svého většinového podílu ve veřejně obchodované akciové společnosti Siemens Healthineers je Siemens také předním světovým dodavatelem lékařských technologií a digitálních zdravotnických služeb. Siemens drží také menšinový podíl ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti distribuce a výroby elektrické energie, a jejíž akcie jsou kótované na burze od 28. září 2020. Ve fiskálním roce 2020, který skončil 30. září 2020, vytvořila skupina Siemens tržby 57.1 miliard EUR a čistý příjem 4,2 miliardy EUR. K 30. září 2020 měla společnost na celém světě kolem 293 000 zaměstnanců.

Zdroj informací

Siemens a NejBusiness.cz

Datum

8. února 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.0026 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál