Italský přepravce nakupuje 1 000 nákladních vozidel Volvo

Italský přepravce nakupuje 1 000 nákladních vozidel Volvo

Lannutti Group, italská přepravní a logistická společnost, objednala 1 000 nových nákladních vozidel Volvo FH s nejnovější technologií úspory paliva I-Save. Společnost vidí potenciál snížit spotřebu paliva o 10 procent a také snížit emise CO2.

Skupina Lannutti působí v osmi evropských zemích s flotilou 1 800 nákladních vozidel. Rozhodnutí investovat do 1 000 nových nákladních vozidel Volvo FH bylo učiněno po komplexním celoročním testu paliva, kde bylo nové Volvo FH vybavené systémem I-Save porovnáno s ostatními nákladními vozidly smíšeného vozového parku. Výsledkem bylo ohromující snížení paliva o 10 procent ve srovnání se stejným standardním nákladním vozidlem.*

„Zásadou obnovy vozového parku ve společnosti Lannutti Group je upřednostňovat vozidla s nízkými emisemi. Kromě spolehlivosti je pro nás nejdůležitější faktorem udržení co nejnižší hmotnosti nákladního vozidla, vysokého užitečného zatížení a minimální spotřeby paliva. Po úspěšném testovacím období jsme se rozhodli, že všechna nová nákladní vozidla Volvo by měla být s technologií I-Save,“ říká Valter Lannutti, generální ředitel Lannutti Group.

Verze Volvo FH s I-Save kombinuje mimořádně úsporný motor s funkcemi pro úsporu paliva, které snižují spotřebu paliva při dálkových provozech - aniž by byla omezena ovladatelnost. Vozidla jsou vybavena dalšími bezpečnostními prvky, jako je podpora při změně jízdního pruhu a podpora bdělosti řidiče, které pomáhají předcházet nehodám.

"Neděláme kompromisy ohledně bezpečnosti. Je důležité nabídnout našim řidičům bezpečné a pohodlné pracoviště, ale je to také způsob, jak pomoci zajistit naše zakázky. Naštěstí je většina nehod menší. Nákladní vozidla vyžadují opravy a je nákladné, když jsou dlouhodobě mimo provoz. Celkově věřím, že další bezpečnostní systémy jsou dobrou investicí,“ říká Valter Lannutti.

Objednávka 1 000 vozidel Volvo FH se systémem I-Save bude společnosti Lannutti předána v letech 2021 a 2022.

"Se společností Lannutti Group máme dlouhodobé a důvěryhodné obchodní vztahy a jsem opravdu hrdý na to, že věří společnosti Volvo, a že potvrzují vynikající výkonnost našich nákladních vozidel s I-Save. Je to stejně důležité pro životní prostředí jako pro naše zákazníky,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Fakta

Vše v systému I-Save bylo navrženo tak, aby byly sníženy náklady na palivo.

Modely Volvo FH s funkcí I-Save jsou vybaveny

  • Motorem D13TC (Turbo Compound) 460 k (2 600 Nm) nebo 500 k (2 800 Nm)
  • Vysoce úspornou zadní nápravou
  • Vypnutím volnoběhu motoru
  • I-Roll, který upravuje rychlost tak, aby se snížila spotřeba paliva
  • Čerpadlem posilovače řízení s proměnným zdvihovým objemem
  • Aktualizováným prediktivním tempomatem I-See
  • Aktualizovanou automatizovanou převodovkou I-Shift se softwarem optimalizovaným pro dálkovou přepravu

* ve srovnání se standardním Volvo FH s motorem Euro 6 step C.

Volvo Trucks

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro náročné zákazníky. Součástí její nabídky je široká škála vozidel pro městskou, regionální, dálkovou, ale i těžkou nákladní přepravu. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních zastoupení čítající 2 100 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 14 zemích. V roce 2019 se celosvětově prodalo přibližně 131 000 nákladních vozidel Volvo. Stěžejními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis.

Zdroj informací

Volvo Group Czech Republic, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

7. února 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.784 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál