Obavy Čechů za dob pandemie: nedostatek financí největší hrozbou

Obavy Čechů za dob pandemie: nedostatek financí největší hrozbou

Mnoho z nás aktuálně čelí mnoha obavám nejen o své zdraví, ale také budoucnost. Na pomyslném žebříčků rizik spojených s pandemií jsou však nyní obavy finančního rázu mnohem zásadnější. Vyplývá to z průzkumu Slavia pojišťovny, který udává míru obav a rizik v následujících 12 měsících. Pro pojišťovnu průzkum zajistila agentura NMS Market Research.

Hrozbu v podobě zdražování potravin či výpadku příjmů nyní vnímá celých 79 % dotazovaných. Zdravotní rizika se naopak paradoxně nacházejí na spodní hranici, určitý strach z nákazy nemocí Covid-19 či zhoršení zdravotního stavu uvedla necelá polovina Čechů. Zásadnější starosti má většina respondentů spíše s panikou okolo pandemie (66 %) nebo omezením kontaktu s blízkými (63 %).

Riziko si Češi spojují zejména s cestováním

Celých 60 % dotázaných uvedlo, že hodlají omezit plánované cesty do zahraničí. V případě těch neodkladných se pak 64 % z nich chystá připojistit. Zejména pro mladé je však právě toto úskalí vnímané jako jedna z nejhorších stránek stávající situace. Ať už se jedná o dovolené, či pracovní cesty, mladší generace se jich vzdávat nechtějí. „Pokud nám situace cestu do zahraničí dovolí, je opravdu vhodné zvážit připojištění, a to nejen klasické, ale ideálně na míru ušité nynějšímu stavu. My například klientům nabízíme službu Covid Assistance, která pomůže dohledat aktuální informace a pravidla pro vycestování z ČR a poskytne součinnost při objednání na PCR testy,“ uvádí Zbyněk Veselý, obchodní ředitel Slavia pojišťovny.

Ochrana majetku či omezení vedlejších nákladů spojených s majetkem jsou spíše podceňovány

Ačkoliv jsou obavy finančního rázu nejsilnější a více než polovina Čechů má také strach ze zvýšení kriminality, je ochrana majetku velmi opomíjena. „Pro většinu z nás je aktuálně nejdůležitější omezit nezbytné výdaje na minimum. Klienti tak mohou mít tendence snižovat výši pojistných částek či úplně zrušit majetkové pojištění. Měli bychom si ale uvědomit, že vhodné pojištění může řadu těchto rizik naopak vyřešit a v době pandemie nás ochránit,“ dodává Zbyněk Veselý.

Průzkum pro Slavia pojišťovnu připravila agentura NMS Market Research, velikost vzorku respondentů N = 1022, reprezentativní populace ČR 18-65 let, sběr dat probíhal on-line v prosinci 2020 v Českém národním panelu v rámci NMS Omnibus.

Slavia pojišťovna a.s.

Slavia pojišťovna, člen skupiny SPGROUP a.s. a expert na neživotní pojištění, staví na dlouholetých zkušenostech z pojišťovnictví, které sahají až do dob Rakousko-Uherské monarchie, do roku 1868. Je jedinou ryze českou pojišťovnou s tradicí na našem trhu již více než 150 let. Dnes patří mezi Top10 pojišťoven v České republice a patří mezi lídry v oblasti pojištění cizinců. Dlouhodobě se zaměřuje na zodpovědné řidiče, kterým v rámci autopojištění dokáže nabídnout zajímavé podmínky.

Své služby poskytuje fyzickým osobám, živnostníkům, malým a středně velkým firmám, velkým korporacím či obcím a městům. Služby poskytuje i personálním agenturám a cestovním kancelářím. Prostřednictvím 17 poboček a více než stovky kontaktní míst obsluhuje více než 250 000 aktivních klientů. Ti mohou pojištění sjednávat, hlásit pojistné události či poskytovat fotodokumentaci k těmto pojistným událostem i plně online, přes webové stránky či on-line aplikace Slavia pojišťovny.

Zdroj informací

Slavia pojišťovna a.s. a NejBusiness.cz

Datum

5. února 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2162 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál