Společenská odpovědnost Kauflandu

Společenská odpovědnost Kauflandu

Kaufland si jako přední obchodní řetězec v České republice uvědomuje svou společenskou odpovědnost a v této oblasti podnikl i v roce 2020 velké množství aktivit. V září například do všech prodejen, logistických center, masozávodu a na centrálu instaloval 141 automatizovaných externích defibrilátorů, které už v ostravské prodejně a ve Varnsdorfu pomohly zachránit život dvěma zákazníkům. „Každý takový moment nám jen potvrzuje, že to, co děláme, dává smysl. Péče o zákazníky i zaměstnance, šetrnost vůči životnímu prostředí a respekt k potřebám společnosti jsou pro nás prioritní,“ uvedla Renata Maierl, mluvčí společnosti Kaufland.

Loňský rok byl sice kvůli pandemii covid-19 speciální, ale to neznamená, že by Kaufland v CSR činnostech polevil. Naopak. Do projektů navíc zapojuje jak zaměstnance, tak i své zákazníky. „Spolu s nimi jsme darovali Federaci potravinových bank přes 220 tun potravin a drogerie. Za zmínku stojí určitě i tradiční vánoční sbírka pro Světlušku, která tentokrát vynesla neuvěřitelných 17 milionů korun pro nevidomé.“ řekla Maierl.

Zaměstnanci Kauflandu zase pomáhali například pomocí karty Multisport. Za každé její užití společnost daruje 10 Kč na podporu organizaci Loono, která se zabývá prevencí onkologického a kardiovaskulárního onemocnění. Dosud bylo vybráno přes 1 milion Kč. Společnost dále podporuje Centrum Paraple, které pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy a rovněž přispívá organizaci Helppes na výcvik asistenčních psů.

Kaufland myslí i na ochranu přírody a zachování biodiverzity. Využívá energeticky nenáročných technologií při výstavbě nových prodejen, logistické procesy nezatěžující klima a snaží se o co nejmenší produkci odpadu. V Rakovníku byla loni v dubnu otevřena prodejna, která jako první v České republice zužitkovává dešťovou vodu. Budova je vytápěna pouze odpadním teplem z chladících boxů. Díky tomu se podařilo snížit její energetickou náročnost o třicet procent.

Na maximální udržitelnost je kladen důraz nejen v prodejnách, ale také ve vlastním závodu v Modleticích. Vedle další řady nejmodernějších a k životnímu prostředí šetrných technologií je zde využíváno dvojí čištění vody. Tato čistírna odpadních vod je jediná v České republice, která touto unikátní technologií disponuje.

Kaufland také dbá na dobré sousedské vztahy. Vedle svých prodejen proto buduje komunitní zahrady, kde si lidé mohou zdarma pěstovat zeleninu nebo bylinky či se jen setkávat v příjemném prostředí. V Kladně a Brně už byl loni zahájen provoz třetí a čtvrté komunitní zahrady, letos je naplánováno otevření dalších: v Praze-Kobylisích a Teplicích. Kaufland také mimo jiné postavil 31 hmyzích hotelů u 21 prodejen. Na parkovištích u svých prodejen navíc instaluje další nabíjecí elektrostanice. V současné době jich provozuje celkem čtyřicet.

Za své aktivity v oblasti CSR byl Kaufland oceněn v anketě TOP Odpovědná firma 2020, v níž se umístil mezi 25 nejúspěšnějšími společnostmi.

Kaufland

Kaufland Česká republika v.o.s. je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Na český trh vstoupil v roce 1998 a v současné době zde provozuje 135 prodejen, dvě logistická centra a vlastní masozávod. V České republice zaměstnává více než 23 500 lidí. Kaufland působí kromě Česka v dalších sedmi zemích světa: v Německu, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a Moldávii. Celkem provozuje více než 1 300 prodejen, masozávody a logistická či distribuční centra. Zaměstnává více než 150 tisíc lidí.

Zdroj informací

Kaufland Česká republika v.o.s. a NejBusiness.cz

Datum

23. ledna 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2216 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál