ČSOB pomáhá regionům

ČSOB pomáhá regionům

Podzimní část programu ČSOB pomáhá regionům přinesla dosud nejvyšší příspěvek veřejně prospěšným aktivitám ve všech krajích. Lidem a ČSOB se společně podařilo vybrat 4 501 277 korun. Podzimní vlna překonala i rekordní jarní část, neziskové organizace tak v roce silně poznamenaném pandemií covid-19 získaly 8 629 209 korun, což je nejvíce za osm let fungování programu. Lidé nejčastěji podpořili služby pro hendikepované, seniory a děti.

„Uplynulý rok nám ukázal, kolik velkorysosti, sounáležitosti a obětavosti v Čechách a na Moravě máme. I v nesmírně komplikovaných podmínkách koronavirové krize byli lidé schopni myslet i na druhé a zapojit se do pomoci v takovém počtu, že padl i dosavadní rekord vybrané částky. Mám z toho ohromnou radost a všem zúčastněným z celého srdce děkuji. Jsem si jist, že spolu máme dostatečnou sílu tuto nelehkou dobu úspěšně překonat,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Do výběru projektů, které získají finanční podporu, zapojuje ČSOB širokou veřejnost ve všech krajích a motivuje ji, aby pomohla zajímavým a užitečným projektům, které zlepšují lidem život. V podzimní části programu nejvíce přispívali obyvatelé v Královéhradeckém a Olomouckém kraji a také z městských částí Praha 1 – 5.

Nejvíce peněz v podzimní části programu získal hořický Domácí hospic Duha, který zajišťuje domácí péči onkologických pacientů ve více než 150 obcích v Královéhradeckém kraji. Prostředky použije na mzdu pro hospicovou zdravotní sestru. „Velmi si ceníme toho, že lidé i v současné těžké době pomáhají. Zdravotní sestry jsou nepostradatelnou a neúnavnou oporou nejen nemocným, ale i celé naší organizaci. Pravidelně dojíždějí za našimi pacienty do jejich domovů, poskytují jim zdravotní péči i psychickou oporu. Bez nich by tato služba nemohla existovat,“ říká Jakub Holman z hospice.

ČSOB za osm let trvání projektu podpořila již 940 projektů v celkové výši více než 50 milionů korun.

Program ČSOB pomáhá regionům

V podzimní části programu se o finanční přízeň veřejnosti a dar banky ucházely v každém kraji čtyři projekty. Tři vybrala odborná porota, čtvrtý ve formě takzvané divoké karty zvolila veřejnost. Podle výše příspěvků od veřejnosti pak projektům banka přispěla od prvního do čtvrtého místa částkou: 50 000 Kč, 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů na pobočkách i v online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna, přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance.

Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. ČSOB v roce 2018 odvedla státu jako druhý největší plátce daně z příjmu právnických osob 8,4 miliardy Kč a na mzdách 8300 zaměstnancům vyplatila 6,2 miliardy Kč. ČSOB podpořila českou ekonomiku celkovou částkou 780 miliard Kč. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

22. ledna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.088 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál