Skanska prodává kancelářskou budovu Parkview společnosti Deka Immobilien

Skanska prodává kancelářskou budovu Parkview společnosti Deka Immobilien

Skanska, jedna z předních developerských a stavebních společností v Evropě, prodala pražskou kancelářskou budovu Parkview společnosti Deka Immobilien, jednomu z největších evropských realitních investorů a správců aktiv. Jedná se již o druhou transakci společností Skanska a Deka Immobilien uzavřenou v Praze (první byl City Green Court v roce 2012) a druhou transakci, kterou firmy uzavřely ve střední a východní Evropě za posledních dvanáct měsíců (Generation Park Z ve Varšavě v roce 2020). Dokazuje to, že prvotřídní kancelářská aktiva v zavedených lokalitách jsou na trhu komerčních nemovitostí i nadále atraktivní.

„S Parkview jsme završili vizi světoznámého architekta Richarda Meiera o vytvoření prvotřídního obchodního centra v Praze 4 Pankrác, které nabídne špičkové pracovní prostředí pro mezinárodní i české společnosti. Jsme rádi, že náš obchodní partner Deka Immobilien oceňuje naši snahu dodávat inteligentní a udržitelné budovy a poskytovat jejich uživatelům maximální pohodlí a bezpečnost. Je nám ctí uzavřít s Deka Immobilien již druhou kancelářskou investiční transakci v Praze,“ poznamenává Alexandra Tomášková, výkonná viceprezidentka komerčního developmentu společnosti Skanska pro Maďarsko a Českou republiku, a dodává: „Se společností Deka Immobilien jsme se spojili již v roce 2012, kdy od nás koupila budovu City Green Court. Parkview a City Green Court jsou sesterské projekty, které spojuje nejen lokalita, ale také architektonický design a špičková kvalita výstavby. Nyní se oba objekty ocitnou v portfoliu nemovitostí stejného dlouhodobého vlastníka.“

Parkview nabízí celkem 16 000 metrů čtverečních plochy v devíti nadzemních podlažích a 227 parkovacích míst ve třech podzemních podlažích. Budova je z 94 % pronajata společnostem jako Grant Thornton, Spaces nebo Jacobs Douwe Egberts. Projekt navržený světoznámým newyorským architektonickým studiem Richard Meier & Partners Architects ve spolupráci s českým studiem CUBOID ARCHITEKTI představuje prvotřídní kancelářskou stavbu, která využívá ekologicky nezávadné, technologicky vyspělé a inovativní prvky. Budova Parkview obdržela kolaudační souhlas ve druhém čtvrtletí roku 2020. Objekt se nachází naproti Central Parku na pražské Pankráci, která je považována za přední kancelářskou lokalitu ve městě a představuje jednu z nejprestižnějších a nejmodernějších čtvrtí v Praze. Jako jediná se pyšní výškovými budovami a definuje tak panorama města. Parkview bude v budoucnu těžit z plánované výstavby nové linky metra D, která z Pankráce učiní přestupní stanici a znovu tak potvrdí strategickou polohu nemovitosti.

WELL Health-Safety Rating

Kancelářská budova Parkview je jednou z osmi kancelářských budov společnosti Skanska v regionu střední a východní Evropy, která získala hodnocení WELL Health-Safety Rating pro provoz a správu zařízení udělované mezinárodním stavebním institutem International WELL Building Institute (IWBI). Je to vyznamenání pro všechny nové i stávající budovy a zařízení, jež dokládá vysokou kvalitu kancelářských prostor se špičkovými bezpečnostními standardy, které snižují riziko přenosu nemocí a usnadňují vytváření zdravých a bezpečných pracovišť.

Care for Life Office Concept

Aby společnost Skanska tohoto cíle dosáhla, stanovila si několik pravidel v rámci tzv. „Care for Life Office Concept“ a přizpůsobila pracoviště ve střední a východní Evropě tak, aby podpořila své nájemce, kteří se vrátili do kanceláří, a vytvořila jim zdravé pracovní prostředí. Budova Parkview není v tomto směru výjimkou. Koncepce představuje řešení, která zajistí nejlepší možnou kvalitu vzduchu, konzultace ohledně plánování prostor, a to i v souladu s požadavky na zajištění dostatečného fyzického odstupu, bezdotyková řešení, plány sanitace a dezinfekce zařízení. Kancelářská budova Parkview nabízí mnohé z těchto prvků, např. bezkontaktní řešení, virtuální recepci, která pro vstup do budovy používá QR kódy, či systém 100% venkovního vzduchu, který využívá výhradně čerstvý venkovní vzduch a vysoce účinné vzduchové filtry uznávané jak LEED, tak WELL certifikací.

Skanska

Skanska patří mezi přední evropské stavební a developerské společnosti. Kromě Skandinávie působí v oblasti stavebnictví a budování inženýrských sítí v Polsku, České republice, na Slovensku a ve Velké Británii. Skanska je developerem komerčních nemovitostí na vybraných domácích trzích v Polsku, České republice, Rumunsku a Maďarsku, v oblasti rezidenční výstavby je pak aktivní v Polsku, České republice a ve Velké Británii s konceptem BoKlok. V roce 2019 dosáhla Skanska obratu přes 3 mld. EUR a mimo Skandinávii zaměstnávala v Evropě asi 11.700 lidí.

WELL Gold pro Core & Shell

Parkview usiluje o zlatou úroveň certifikace WELL, která hodnotí vliv na lidské zdraví a pohodu. Posuzuje se například obsah těkavých organických látek ve vestavěných materiálech a související čistota vzduchu v budově, dostupnost a kvalita vody a maximální přístup ke zdroji přirozeného světla – díky tvaru budovy do U mají nájemci ve všech prostorách stejnoměrné přirozené světlo. Parkview má navíc rozsáhlé vybavení pro cyklisty a pyšní se terasami a balkony s panoramatickým výhledem na Prahu. Obzvláště atraktivní a zdarma k využití pro všechny nájemce je střešní terasa s barem, grilem, venkovním posezením a dechberoucími výhledy na většinu města, včetně Pražského hradu.

LEED Platinum 97 bodů

Budova je držitelem certifikace LEED Platinum. Získala 97 bodů a má tak – spolu s Praga Studios – nejlepší hodnocení v České republice. Aby se minimalizovala spotřeba energie, použila společnost Skanska také takové prvky, jako je LED osvětlení s pohybovými senzory a efektivní systém chlazení a vytápění využívající chladící trámy. Fasáda budovy je osazena designovými stínicími prvky, které snižují tepelné zisky. Sběr dešťové vody a zařízení na úsporu vody navíc pomohou ušetřit více než 40 % pitné vody.

Zdroj informací

Skanska a.s. a NejBusiness.cz

Datum

21. ledna 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.7187 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál