ČSOB Penzijní společnost oznámila rekordní zhodnocení účastnických fondů v doplňkovém penzijním spoření za rok 2020

ČSOB Penzijní společnost oznámila rekordní zhodnocení účastnických fondů v doplňkovém penzijním spoření za rok 2020

Loňský rok přinesl řadu neočekávaných událostí, které měly přímý vliv na ekonomické dění celého světa. Pandemie významně ovlivnila akciové a dluhopisové trhy. Akciový trh byl i přes vysokou rozkolísanost pozitivní a ceny akcií rostly. Nejen díky tomu se dařilo všem účastnickým fondům v doplňkovém penzijním spoření. Nejvíce ČSOB dynamickému účastnickému fondu, který zhodnotil své prostředky o 49,34 procent od založení.

„Doplňkové penzijní spoření je stabilním produktem na českém trhu, který dokáže významně zhodnocovat prostředky svých klientů. Letošní rok je toho opět důkazem, a to i přes velké ekonomické změny způsobené pandemií. Nejlépe to dokazuje výsledek zhodnocení u ČSOB dynamického účastnického fondu, který dokázal zhodnotit prostředky klientů o více než 49 procent od svého založení“ oznámil Martin Vašek, generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti.

Všech pět fondů, které ČSOB u produktu doplňkového penzijního spoření nabízí, zaznamenaly vysoký růst. Nejvíce se dařilo ČSOB dynamickému účastnickému fondu, který zhodnotil své prostředky o 49,34 procent. Zhodnocení ČSOB vyváženého účastnického fondu dosáhlo 26,88 procent. Zhodnocení ČSOB účastnického povinného konzervativního fondu dosáhlo 6,68 procent. ČSOB garantovaný účastnický fondu zhodnotil prostředky o 3,04 procent. Zhodnocení ČSOB pro penzi účastnického fondu dosáhlo 0,64 procent. Hodnoty jsou uvedeny od vzniku jednotlivých fondů v lednu 2013, v případě ČSOB pro penzi pak od srpna 2020.

„V roce 2021 počítáme s obnovením růstu HDP a normalizací situace. Nejistoty ohledně rychlosti oživení ekonomik a dalšího vývoje pandemie však nadále zůstávají vysoké a budou vyžadovat pokračování podpory ze strany centrálních bank a vlád,“ dodává k ekonomickým výhledům pro tento rok Martin Vašek.

„I v této složité době by lidé měli myslet na budoucnost a nespoléhat pouze na státní penzi. Zvlášť když perspektiva penzijního systému je daná naší negativní demografickou situací a absencí jakékoliv žádoucí reformy,“ doporučuje Petr Dufek, analytik ČSOB.

Doplňkové penzijní spoření založené na investování prostřednictvím účastnických fondů nabízí ČSOB již od roku 2013. Aktuálně jeho prostřednictvím spoří 208 038 klientů ČSOB. Spoření je možné založit plně online prostřednictvím csob-penze.cz/online-sjednani.

Přehled zhodnocení jednotlivých účastnických fondů ČSOB Penzijní společnosti

ČSOB penzijní společnost Zhodnocení od vzniku fondu k 31.12.2020 Zhodnocení za rok 2020 k 31.12.2020
ČSOB účastnický povinný konzervativní fond 6,68 % 1,54 %
ČSOB vyvážený účastnický fond 26,88 % 4,21 %
ČSOB dynamický účastnický fond 49,34 % 6,51 %
ČSOB garantovaný účastnický fond 3,04 % 1,14 %
ČSOB pro penzi účastnický fond 0,64 % -

Důležité upozornění: Hodnota majetku v účastnických fondech může stoupat i klesat, výnosy dosažené v minulosti nejsou zárukou výnosů budoucích. Před samotným rozhodnutím je nutné věnovat pozornost informacím o rizicích spojených se spořením v účastnictvím fondech, stejně jako dalším informacím, které jsou uvedeny vždy ve Statutu daného fondu a Sdělení klíčových informací.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v pobočkách i online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance.

Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

19. ledna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.8175 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál