Finální výrobní výsledky společnosti Continental

Finální výrobní výsledky společnosti Continental

Letošní pandemie nemoci covid-19 zcela změnila plánovaný vývoj výhledu výrob a z důvodu ztráty odbytu nemohlo dojít k výrobě všech plánovaných plášťů ve všech výrobních segmentech.

Jarní vlna téměř zastavila výrobu osobních plášťů (PLT), respektive byl pozastaven odbyt. Přitom virus samotný se zaměstnanců tehdy téměř nedotknul. Na podzim byla situace odlišná, neboť poptávka dovolovala jet výrobě naplno, ale výrobní provozy se potýkaly s vyšší nemocností a absencí, a to nejen související s covid-19. Pro rok 2020 bylo plánováno vyrobit více než 20 milionů osobních plášťů, což se z pochopitelných důvodů nemohlo uskutečnit. Celkově se za celý kalendářní rok vyrobilo přes 16.561.000 osobních pneumatik. Pro příští rok je momentálně naplánováno vyrobit 19 milionů osobních a vysokorychlostních (UHP) plášťů.

Výroba nákladních a industriálních plášťů (CVT) byla také nucena střídavě zastavovat a znovu se rozjížděla. Na rozdíl od původního plánu roku došlo k ponížení výroby nákladních plášťů o 14 % a industriálních o 19 %, což v konečném důsledku nejsou tak velká čísla. V kategorii nákladních plášťů se celkem vyrobilo téměř 1,3 milionů kusů oproti původně 1,5 milionu plánovaných. Pro rok 2021 je plánováno vyrobit 1,5 milionu nákladních pneumatik, stejně jako tomu bylo pro tento rok. Původně bylo letos plánováno vyrobit 159 tisíc industriálních pneumatik. Ve finále to bylo o skoro 30 tisíc méně a pro příští rok je plánováno vyrobit 137 tisíc těchto speciálních a průmyslových plášťů.

K zabezpečení letošního chodu výroby se vyjádřil Michal Drábek, ředitel Výroby PLT: „Udržet výrobu v chodu a pokud možno i pozitivního ducha v takových podmínkách, bylo pro všechny velmi komplikované. Ale nejhorší už je teď doufám za námi, zvládli jsme to především zásluhou našich zaměstnanců. Za to jim patří velký dík.“

Nedílnou součástí výrobního závodu Continental v Otrokovicích je i Výroba vulkanizačních forem. I tato výroby byla ovlivněna koronavirovou krizí. Z plánovaného počtu 1300 vulkanizačních forem pro osobní pláště jich bylo vyrobeno pouze 1125 kusů. V podobném poměru poklesla i výroby lamel a modelů. Výrobní plán pro rok 2021 je opět stanoven na počet 1300 kusů forem. Ladislav Velič, ředitel Výroby forem Continental (VFC) pro příští rok očekává velké výzvy z důvodu velké investiční akce: „V roce 2021 nás čeká zahájení rekonstrukce naší hlavní budovy a přestěhování výroby modelů do haly vedlejší. To vše za plného provozu a standartního plnění našich činností či úkolů.“

Continental AG

Společnost Continental vyvíjí pokrokové technologie a nabízí služby pro udržitelnou a propojenou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost založená roku 1871 nabízí bezpečná, účinná, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a přepravu. V roce 2019 dosáhla společnost Continental obratu 44,5 miliard eur a v současné době zaměstnává více než 233 000 pracovníků v 59 zemích a trzích.

Continental Automotive vyrábí mimo jiné automobilovou elektroniku, palivové dopravní jednotky, řídicí jednotky motorů a převodovek, senzory, dveřní moduly, klíčky, brzdové posilovače, elektrické vakuové pumpy, převodové jednotky pro elektronickou parkovací brzdu, ostřikovací systémy, rotační ventily a moduly pro recirkulaci výfukových plynů, aktuátory, vysokotlaká dieselová a benzinová čerpadla a turbodmychadla.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Trutnově, Ostravě, Horšovském Týně a také sesterskou společností Vitesco Technologies ve Frenštátě pod Radhoštěm a v Ostravě. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen, Partizánske a Dolné Vestenice. V Česku zaměstnává koncern Continental AG celkem na 19 000 zaměstnanců.

Zdroj informací

CONTINENTAL BARUM, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

29. prosince 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.783 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál