Balíkový přepravce GLS každý prosincový den překonává své loňské maximum

Balíkový přepravce GLS každý prosincový den překonává své loňské maximum

Přepravní společnost GLS přijala do své doručovací sítě na Black Friday, tedy v pátek 27. listopadu, nejvyšší počet balíků ve své historii. Podobně vysoké počty se opakovaly ještě několik dní poté. Rozdíl mezi nejslabším a nejsilnějším dnem dosáhl 330 %. Objem odbavených zásilek překročil loňské denní vánoční maximum již v říjnu, a to hned dvakrát, v listopadu dokonce 13krát. Od začátku prosince je loňský rekord překonáván každý den. Celkový počet balíků se zvedl téměř na dvojnásobek běžného stavu.

Doručovací síť GLS zažívá absolutní vrchol. Každým prosincovým dnem překonává loňské denní vánoční maximum. Celkově byl rekord pokořen o jednu třetinu a počet balíků se zvedl téměř na dvojnásobek. „Letošní maximum jsme zatím zaznamenali přímo na Black Friday 27. listopadu a v podobné míře se opakovalo i několik dní poté. V loňském roce jsme rekordu dosáhli až 16. prosince. Rozdíl mezi letošním nejslabším a nejsilnějším dnem se vyšplhal na neuvěřitelných 330 %. I přes velký nápor se kurýrům stále daří doručovat B2C zásilky do druhého dne, aktuálně je to až 93 %,” komentuje situaci Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Středa 16. prosince byla posledním dnem, kdy dopravce garantoval doručení balíků do Štědrého dne ve standardním režimu. Tedy včetně opakovaného pokusu o doručení v případě, kdy není adresát zastižen napoprvé, nebo potřebuje změnit místo doručení či přesměrovat balík do výdejního místa.

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Zdroj informací

GLS Czech Republic s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

24. prosince 2020

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3147 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál