Tiskárny a kopírky našly nové kanceláře, pomohou rekordnímu počet neziskovek

Tiskárny a kopírky našly nové kanceláře, pomohou rekordnímu počet neziskovek

Sociální služba tísňové péče pro seniory, lesní školka, hospic či útulek pro opuštěná a týraná zvířata. Celkem osmnáct neziskových organizací se od podzimu pyšní kancelářskou multifunkcí od společnosti Canon. Do čtvrtého ročníku dobročinného projektu Kopírka hledá kancelář, v němž Canon a jeho partneři rozdávají použité, ale stále výkonné přístroje, se letos přihlásil rekordní počet 71 neziskovek z celé republiky. Společnost pro velký úspěch zvažuje expanzi projektu i do zahraničí.

Smyslem projektu Kopírka hledá kancelář je ve spolupráci s partnerskými firmami Canonu dál nalézat uplatnění pro použité, ale stále plně funkční kancelářské přístroje, které by jinak kvůli obměně firemní tiskové flotily byly odsouzeny recyklaci. Takto mohou nad rámec standardního životního cyklu dál několik let sloužit v neziskových organizacích, z nichž velká část se potýká právě s nedostatečným technickým vybavením.

„Jsme nadšeni z obrovského zájmu o projekt Kopírka hledá kancelář. Již v minulých letech jsme neměli o přihlášky z neziskovek z celé republiky nouze, ale letošní čísla předčila veškerá očekávání. Proto na rok 2021 uvažujeme o rozšíření projektu do dalších zemí,“ říká Eva Kučmášová, šéfka komunikace Canonu pro střední Evropu.

Canon spustil čtvrtý ročník projektu letos v březnu, kdy vyzval neziskové organizace k podávání přihlášek kreativní a odlehčenou formou, která je pro projekt typická od začátku. Po dalších pět měsíců tak do Canonu proudily básničky, videa, fotokoláže i pohádky, jejichž cílem bylo pobavit a zaujmout porotu. Ta nakonec opravdu měla z čeho vybírat, celkem se přihlásilo 71 neziskovek!

I přes komplikace s druhou pandemickou vlnou se podařilo vybrat vítěze a před Vánoci Canon a jeho partnerské firmy provedly instalace do 18 neziskovek. Hlavním kritériem pro porotu byla opět originalita zaslaných přihlášek, pořadatelé se však snažili i o oborovou a regionální pestrost.

Multifunkci tak přivítali třeba v Dětském krizovém centru a Psychologické poradně NOMIA v Hradci Králové. „Tak tě u nás vítáme, Canone! Budeš sice někdy tisknout smutné věci, zprávy o týraných dětech, rozvodech a násilných konfliktech, ale i věci radostné. Třeba že děti zpracovaly svá zažitá traumata, rodiče došli dohody a naučili se řešit rozličné situace bez vzniku konfliktů a už nepotřebují naši pomoc,“ píše organizace v poděkování na svém Facebooku.

I Anděl Strážný, registrovaná sociální služba tísňové péče pro seniory, zdravotně znevýhodněné a dlouhodobě nemocné, má od podzimu nového pomocníka ve své pobočce v Třinci. „Tiskárna se u nás využívá takřka nonstop. Pomáhá nám, a hlavně našim klientům, kteří naši službu velmi potřebují. Bez smluv, které mají mnoho stran i příloh, totiž nemůžeme služby poskytnout. K našim monitorovacím zařízením také potřebujeme předávací protokoly. Tiskneme denně a Canon tak s námi denně pomáhá,“ říká projektová manažerka tísňové péče pro Moravu Anna Kabotová.

Mezi osmnáctkou vybraných neziskovek nechybí ani útulek pro opuštěná a týraná zvířata AniDef ze severočeské obce Žim, pražská centrála organizace SOS dětské vesničky, Nízkoprahové zařízení pro mládež Naděje z Klášterce nad Ohří, liberecký Hospic sv. Zdislavy či Lesní klub U Andrýska z Bystřice pod Hostýnem.

Celý ročník mělo tradičně zakončit slavnostní setkání vítězných neziskovek v Praze. Kvůli aktuální situaci se však společnost Canon rozhodla akci přesunout na jaro. V tu dobu by ale již měl startovat pátý ročník dobročinného projektu Kopírka hledá kancelář. Bližší informace naleznete na webové stránce projektu.

Multifunkce do projektu Kopírka hledá kancelář věnovala firma Canon a partnerské společnosti VDC kancelářská technika, ICC, Flamy, Copymat, Tradecan, 123Can a Can 21.

Canon Europe

Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou.

Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie.

Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho". Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.

Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.

Zdroj informací

Canon a NejBusiness.cz

Datum

23. prosince 2020

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.7343 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál