Pekárny Globusu hlásí před Vánoci rekordy

Pekárny Globusu hlásí před Vánoci rekordy

Vánočky, ručně vykrajované cukroví i hotová těsta zažívají letos boom. V patnácti vlastních pekárnách a cukrárnách Globus se teď nikdo nezastaví. Zákazníci totiž pořizují víc ručně vykrajovaného cukroví než vloni, rekordní množství je i cukroví objednaného na zakázku. Větší zájem oproti roku 2019 je i o koupi hotových máslových těst, kterých zdejší cukráři připravují hned 8 druhů. Zákazníci letos kupují i víc ručně pletených vánoček.

Koupit hotové těsto z pravého másla a doma z něj udělat cukroví, takových zákazníků Globusu je oproti loňsku o 12 procent víc. Největší zájem je očekáván tento pátek a sobotu. Těsně před Vánoci nastane boom ručně pletených vánoček na sváteční stůl, odhad nárůstu prodeje je až 10 %. Nejraději mají zákazníci kilovou máslovou vánočku pletenou z devíti pramenů. Zákazníci do regálů sahají i po novince, hotových korpusech a tvarech, které stačí jen doma dozdobit.

Obrovský úspěch letos mají v Globus pekárnách s hotovým vánočním cukrovím. „Máme velké množství zákazníků, kteří se pro tento sortiment vracejí, protože vědí, že sázíme na kvalitní suroviny a ruční zpracování. Například u cukroví máme v letošním roce také vyšší objednávky zákazníků o 200 procent oproti loňsku,“ řekla Lutfia Volfová, vedoucí externí komunikace Globus a dodala: „Jsme jediným řetězcem na trhu, který vyrábí ručně cukroví a dokáže přijímat objednávky zákazníků stejně, jako třeba malé cukrárny.“

Odhadovaná spotřeba na pečení vánoček, cukroví a přípravu těst v Globusu:

  • Výrobu hotových těst na cukroví z pravého másla, cukru a mouky se letos zvýší na 12,5 tuny.

  • Pekaři v Globusu ručně upletou přes 60 kilometrů vánoček, což vydá na 160 tisíc kusů.

  • Jen na vánoční cukroví, těsta a vánočky v Globusu spotřebují pekaři a cukrářky více jak 15 tun českého másla, 10 tun rozinek a 6 tun mandlových plátků.


Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již šesté generace rodiny Bruchů – Matthias Bruch.

Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů. Hypermarkety disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi a kavárnami. Vlastní výroby Globus vyrábějí více než 700 potravin, které jsou označeny Poctivá výroba Globus. Globus ČR je držitelem několika ocenění Obchodník roku v kategorii „Prodejce potravin“, „Česká potravina“ nebo „Zlatý klas“.

Zdroj informací

Globus a NejBusiness.cz

Datum

19. prosince 2020

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8033 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál