ŽĎAS získal cenu za druhý nejlepší projekt personalistů za rok 2020

ŽĎAS získal cenu za druhý nejlepší projekt personalistů za rok 2020

Kampaň společnosti ŽĎAS na podporu technického vzdělávání s názvem Naše srdce tvoří budoucnost získala stříbrné ocenění v celostátní soutěži o nejlepší HR projekt, kterou každoročně vyhlašuje Klub personalistů.

Společnost ŽĎAS se do letošního ročníku přihlásila s projektem podpory technického vzdělávání s názvem Naše srdce tvoří budoucnost. Ten běží už od roku 2017 a jeho hlavním cílem je popularizace technických oborů mezi mladou generací. „Ceníme si toho, že odborná veřejnost takto vysoce ohodnotila mravenčí práci, které se v této oblasti věnujeme,“ uvedl Petr Havelka, člen představenstva a personální ředitel. „Zvlášť v současné situaci, která zasáhla téměř všechny obory, je to pro nás velká motivace, abychom v podpoře technických oborů pokračovali.“

Nosným prvkem projektu jsou technické kroužky pod názvem Mámo, táto, pojď si se mnou hrát, na kterých ŽĎAS spolupracuje se žďárskou VOŠ SPŠ. Na jejich základě pak pořádá soutěže na dětském táboře v Zubří a akcích pro veřejnost organizovaných Městem Žďár nad Sázavou.

Dalším pilířem je výuka studentů střední průmyslové školy v PLC programování, studentské praxe a stipendia pro středoškoláky a vysokoškoláky v technických oborech. ŽĎAS také propojuje činnost vysokých a středních škol s praxí, konkrétně pořádáním soutěže o nejlepší maturitní práci v technickém oboru ve spolupráci s Fakultou strojního inženýrství VUT Brno a žďárskou a třebíčskou Střední průmyslovou školou.

„V plánu máme i projekt zapojení prvních stupňů základních a mateřských škol. Patříme ke špičce českého strojírenství a do budoucna se neobejdeme bez šikovných elektrikářů, obráběčů, nástrojařů, technologů, konstruktérů a mnoha dalších technicky vzdělaných zaměstnanců,“ doplnil místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti Pavel Cesnek. „Kvalifikace, odbornost a vzdělání jsou základní kameny, které nám umožní vytvářet vyšší přidanou hodnotu.“

Ocenění v soutěži, která se pravidelně koná již od roku 2003, je určeno zaměstnavatelům, kteří představí zajímavý přístup k některé z oblasti řízení lidských zdrojů. Na regionální úrovni se tato kategorie hodnotí známkováním na akcích k Výročním cenám Klubu zaměstnavatelů, kde jsou projekty prezentovány. Pět nejlepších pak postoupí do celostátního finále, které probíhá na listopadovém Výročním HR SUMMITU Klubu zaměstnavatelů.

Celkem 18 přihlášených projektů letos hodnotilo 380 personalistů a HR specialistů, a z důvodu koronavirových opatření proběhlo tentokrát vyhlášení výsledků ve čtvrtek 10. prosince prostřednictvím živého přenosu na sociální síti LinkedIn.

ŽĎAS, a.s.

Akciová společnost ŽĎAS zahájila svoji výrobu před bezmála 70 lety. Firma má téměř 2 000 zaměstnanců. Výrobní program je zaměřen na tvářecí stroje, zařízení pro volné kování, zařízení na zpracování šrotu, hydraulické lisy, zařízení na zpracování válcovaných výrobků, zařízení pro rovnání materiálu, inspekční a rovnací linky pro úpravu tyčí a kusové dodávky pro válcovny. Společnost se specializuje také na výrobu odlitků od 200 do 50 000 kg, výkovků od 20 do 9 000 kg, ingotů od 500 do 20 000 kg a modelů nebo lisovacích nástrojů především z oblasti automobilového průmyslu. ŽĎAS také nabízí kompletní řešení v oblasti systémů automatizace, digitalizace a robotiky. Výrobní haly jsou vybaveny kvalitním strojním vybavením k provádění těžkého i lehkého obrábění, montáže a testování jednotlivých výrobků. Moderní základna projekce a vývoje společně s mezinárodními certifikacemi jsou zárukou kvality a spolehlivosti.

Zdroj informací

ŽĎAS, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

16. prosince 2020

Fotogalerie

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.1156 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál