Značka Swiffer bude nově vyráběná v rakovnické Rakoně

Značka Swiffer bude nově vyráběná v rakovnické Rakoně

Rakovnický podnik P&G Rakona, který byl Světovým ekonomickým forem označen za jednoho z průkopníků 4. průmyslové revoluce, rozšiřuje portfolio vyráběných produktů a v druhé polovině roku 2022 zahájí výrobu jednorázových utěrek na podlahu značky Swiffer, které budou určené k vývozu především na západoevropské trhy. Na českém trhu bude značka Swiffer k dispozici od druhé poloviny roku 2021.

Rakona se dosud specializovala na technologicky vyspělou výrobu pracích prášků a své inovace sdílela prostřednictvím hubu s dalšími továrnami P&G po celém světě. Díky technologické vybavenosti továrny a vysoce kvalifikované pracovní síle nyní bylo rozhodnuto, že budou utěrky Swiffer vyráběné právě v Rakoně. Rakona je celosvětově druhou továrnou společnosti Procter & Gamble, která bude tento výrobek produkovat. Investice společnosti P&G do nové výroby se bude pohybovat v řádech 400 miliónů Kč.

„Jedná se o strategickou investici, která Rakoně otevírá dveře do technologicky nejvyspělejšího a nejnáročnějšího typu výroby u společnosti P&G, tzv. vysokorychlostního konvertoru. Investice do výroby Swiffer může znamenat postupný přechod Rakony na modernější typy výrobků s velkým potenciálem růstu v následujících desetiletích,“ vysvětluje význam rozhodnutí o výrobě utěrek Swiffer v Rakoně její ředitel Tomáš Andraščík.

Výroba Swiffer bude probíhat vysokorychlostním kontinuálním procesem, který lze lidským okem jen těžce postřehnout. Vývoj srdce této technologie, konvertoru, je v rukou společnosti P&G a je používán pouze v jejích továrnách. Provoz linek vyžaduje velmi zkušený a technicky zdatný tým lidí. Do nové výroby se částečně přesunou stávající zaměstnanci, ale Rakona bude také hledat nové operátory, techniky i manažery.

Značka Swiffer, která byla uvedena na trh v Evropě v roce 1999, je tvůrcem a světovým lídrem kategorie rychlého čištění podlah. Změnila způsob, jakým lidé uklízí, a je jednou z nejrychleji rostoucích značek v evropském portfoliu P&G. Swiffer používá v Evropě více než 20 milionů spotřebitelů.

Produktová řada Swiffer zahrnuje prachovku, suché podlahové utěrky a také jednorázové doplňovací utěrky Swiffer Wet, které budou vyráběny v Rakoně a umožní rychlé hygienické čištění podlah.

Do výrobkového portfolia Rakony dále patří prací prášky a tekuté detergenty značek Jar (na zahraničních trzích Fairy), Ariel, Lenor a Tide.

Procter & Gamble

P&G se svými prověřenými, kvalitními a předními značkami slouží spotřebitelům po celém světě. Jeho portfolio zahrnuje značky Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, a Whisper®. P&G působí v přibližně 70 zemích světa.

Zdroj informací

Procter & Gamble - Rakona, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

11. prosince 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.8459 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál