Doosan Škoda Power dodá turbínu do severozápadní Anglie

Doosan Škoda Power dodá turbínu do severozápadní Anglie

Doosan Škoda Power uzavřela kontrakt s francouzskou EPC společností CNIM, pro kterou tzv. na klíč dodá turbosoustrojí parní turbína-generátor o kapacitě 76.9 MW pro chystanou spalovnu komunálního odpadu (EfW) v obci Lostock Gralam nedaleko Manchesteru. Spuštění je naplánováno na závěr roku 2023.

Plzeňské společnosti se v posledních letech daří úspěšně realizovat zakázky v segmentu spalování odpadů a biomasy, a to jak ve Velké Británii, tak např. i v Irsku, Španělsku nebo Turecku.

„Spojené království je pro nás velmi úspěšné teritorium, naše turbíny tu mají dobré jméno díky úspěšným realizacím v posledních letech. V rámci projektu naši inženýři samozřejmě zajistí i kompletní montáž zařízení, testování a následné uvedení do ostrého provozu,“ říká Tomáš Bayer, obchodní manažer ve společnosti Doosan Škoda Power.

Projekt Lostock EfW bude z odpadu, který by jinak skončil na skládce, vyrábět elektřinu pro britskou síť, která pokryje spotřebu až 125 000 domácností.

Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group,
která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality
a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína - generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenostmi a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

Zdroj informací

Doosan Škoda Power, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

5. prosince 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.0157 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál