Shell SmartPay – mobilní platba za palivo přímo od stojanu

Shell SmartPay – mobilní platba za palivo přímo od stojanu

Společnost Shell Czech Republic a.s. rozšiřuje funkcionalitu aplikace Shell, díky které mohou nyní zákazníci platit za palivo přímo od stojanu na většině čerpacích stanic Shell v České republice. Mobilní platba Shell SmartPay je vhodná pro všechny, kteří chtějí natankovat rychle, bezpečně a pohodlně. Navíc při využití služeb venkovní obsluhy nemusí řidiči po celou dobu své návštěvy čerpací stanice vystoupit z auta.

Zákazníci většiny čerpacích stanic Shell v České republice mohou opět platit za pohonné hmoty prostřednictvím mobilu z pohodlí svého auta. Díky mobilní platbě Shell SmartPay v aplikaci Shell proběhne platba rychle, bezpečně a velmi jednoduše. Shell SmartPay využívá místo QR kódu technologii lokalizace zákazníka pomocí souřadnic GPS. Stačí pouze, když zákazník po spuštění mobilní platby v aplikaci na čerpací stanici zadá číslo stojanu a maximální částku pro tankování. Po autorizaci může ihned zahájit tankování. V případě, že využije služeb venkovní obsluhy, nemusí při tankování vystoupit ze svého auta. Mobilní platba navazuje na úspěch digitální peněženky MasterpassTM by MasterCard®, jejíž provoz byl společností Mastercard ukončen.

Platba je dostupná přes Apple Pay, Google Pay, Pay Pal nebo platební kartu, která se spáruje s aplikací Shell. Firemní zákazníci mají možnost platit prostřednictvím palivové karty Shell. Česká republika a Slovensko jsou po Velké Británii, Nizozemí a Německu čtvrtou, resp. pátou zemí na světě, ve které je v aplikaci Shell od dnešního dne funkce mobilní platby za palivo dostupná.

„Novou službou navazujeme na digitální peněženku MasterpassTM by MasterCard®, jejíž provoz byl ukončen a která byla u části našich zákazníků velmi oblíbená. Jsme rádi, že jsme na tuto skutečnost dokázali rychle zareagovat a že je mobilní platba prostřednictvím chytrého telefonu na čerpacích stanicích Shell opět dostupná, a to prostřednictvím našeho vlastního moderního řešení. Je to pro nás důležité zejména v této náročné době, kdy naši zákazníci mohou uskutečnit platbu za palivo z pohodlí a bezpečí svého auta,“ uvádí Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České republice a na Slovensku.

Mobilní platba za palivo přímo od stojanu využívá interně vyvinutou platformu Shell SmartPay, která umožnuje obchodním partnerům implementaci této formy platby také do jejich vlastních digitálních řešení (prostřednictvím API rozhraní).

Postup při aktivaci a používání mobilní platby Shell SmartPay:

Stažení aplikace a výběr způsobu platby

1) Stáhněte si aplikaci Shell.
2) Platit můžete prostřednictvím Apple Pay, Google Pay, PayPal nebo aplikaci spárovat se svou platební kartou.
3) Firemní zákazníci si mohou tuto platební metodu pro palivové karty Shell aktivovat ve webovém B2B portálu.

Platba na čerpací stanici Shell

1) Otevřete aplikaci Shell.
2) Klikněte na „Mobilní platba“ na domovské stránce.
3) Odsouhlaste bezpečnostní pokyny.
4) Aplikace pozná, na které čerpací stanici Shell se nacházíte. Je však nezbytné mít zapnuté v telefonu sdílení polohy.
5) Zadejte číslo stojanu.
6) Vyberte částku, za kterou si přejete tankovat (předautorizace transakce).
7) Vyberte způsob platby a počkejte na autorizaci.
8) Začněte tankovat.
9) Po ukončení tankování se v aplikaci zobrazí potvrzení transakce a účtenka je automaticky odeslána do emailu.
10) Odjeďte od stojanu.

Royal Dutch Shell plc

Společnost Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglii a Walesu, má centrálu v Haagu a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně, Amsterdamu a New Yorku. Společnost Shell působí ve více než 70 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií.

Shell Czech Republic a.s.

Společnost Shell Czech Republic a.s. zastupuje obchodní zájmy Skupiny Royal Dutch Shell plc v České republice. Provozuje rozsáhlou síť 180 čerpacích stanic, systém palivových karet Shell a plní letadla leteckým palivem na nejvýznamnějších českých letištích.

Zdroj informací

Shell Česká republika a NejBusiness.cz

Datum

1. prosince 2020

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.6914 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál