Direct daroval 44 počítačů dětem. Zkuste to také, vyzývá ostatní firmy

Direct daroval 44 počítačů dětem. Zkuste to také, vyzývá ostatní firmy

Direct pojišťovna darovala nevyužívané počítače dětem, které je potřebují k výuce, ale jejich rodiny si nemohou dovolit koupit vlastní.

Čtyřiačtyřicet počítačů a dvakrát tolik rozzářených očí. To je výsledek darovací akce Direct pojišťovny, která se rozhodla nevyužité stroje dát někomu, komu ještě poslouží a udělají radost. „Ve skladu jsme měli stolní počítače, které jsme letos nahradili notebooky, aby lidé v Directu mohli během nouzového stavu pracovat z domu. Stolní počítače jsme se proto rozhodli darovat rodinám, které je ještě využijí. A to nejenom v případech, kdy děti musejí kvůli koronaviru zůstat doma. Věříme, že až pandemie přejde, pomohou jim držet při studiu krok se spolužáky,“ říká mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Koukněte do svých skladů

K podobnému kroku teď Direct vyzývá i ostatní společnosti. „V mnoha skladech firem leží nepoužívané počítače, které by ještě někomu mohly udělat radost a posloužit. Celý proces darování je přitom velmi jednoduchý. Pro darování počítačů totiž vzniklo několik spolků, které vše zařídí,“ dodává Maťašeje.

Direct se rozhodl spojit s iniciativou Počítače dětem. „Lidé z iniciativy se starají o kompletaci počítačů a následný rozvoz po celé České republice. Na naší straně tedy bylo potřeba jen počítače vyčistit a podepsat darovací smlouvy. A to je vše,“ shrnuje Maťašeje. A dodala, že některé potřebné rodiny také vybrali přímo lidé z Directu.

Kromě počítačů je možné darovat i jednotlivé součásti, například monitory, klávesnice, myši, mikrofony nebo webové kamery.

Zdroj informací

Direct pojišťovna, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

30. listopadu 2020

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.8649 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál