Volvo Trucks zahajuje zákaznické testy plně elektrických nákladních vozidel pro stavebnictví

Volvo Trucks zahajuje zákaznické testy plně elektrických nákladních vozidel pro stavebnictví

Letos v říjnu zahájila společnost Volvo Trucks ostré testování plně elektrického přepravního řešení pro stavebnictví. Zákazníkovi, společnosti Swerock, budou dodána dvě těžká nákladní vozidla, aby mohla uspokojit rostoucí požadavky na nižší hluk a emise, a to zejména v citlivých městských oblastech.

Po úspěšném uvedení sériově vyráběných elektrických nákladních vozidel pro městskou dopravu a svoz odpadu nyní společnost Volvo Trucks zavádí dvě plně elektrická nákladní vozidla pro stavebnictví spolu s řešeními nabíjení, která budou testována v reálném provozu u zákazníků.

„Nákladní vozidla pro stavebnictví obvykle vyžadují vyšší výkon a robustnost než je tomu v jiných segmentech a u elektrických nákladních vozidel to není jinak,“ říká Jonas Odermalm, viceprezident pro elektromobilitu ve společnosti Volvo Trucks. „Naše obchodní řešení musí splňovat požadavky na vysokou produktivitu a provozuschopnost, přičemž musí přinést výhody snížených emisí a menšího hluku, které jsou s plně elektrickým pohonem spojovány. Pro vývoj jsou terénní testy a spolupráce se zákazníky velmi důležité.“

Během testování bude elektrické nákladní vozidlo Volvo FM s domíchávačem dodávat zákazníkům beton. Kromě toho bude ve větších infrastrukturních projektech sloužit elektrické nákladní vozidlo Volvo FMX s hákovým zvedákem.

Projekt vyhodnotí, jak mohou elektrická nákladní vozidla zvýšit efektivitu a snížit dopad na klima. Kromě analýzy výkonu samotných vozidel se testy budou zabývat také celkovým ekosystémem elektromobility, aby nám pomohly rozkrýt možnosti nabíjení splňující požadavky na produktivitu. Výhody elektrických vozidel pro městské prostředí budou měřeny z hlediska nižší hlučnosti dopravy, bezpečnosti na pracovišti a pohodlí řidiče.

„Tyto typy testů jsou velmi cenné, protože nám pomáhají lépe porozumět fungování vozidel u zákazníků a tomu, jak by elektrifikace ovlivnila jejich každodenní fungování, co se týče jízdních cyklů, nosnosti, provozuschopnosti, dojezdu a dalších parametrů, při využití všech výhod plynoucích z tišší a čistší přepravy,“ říká Ebba Bergbom Wallin, obchodní manažerka elektromobility ve společnosti Volvo Trucks.

Testování těchto dvou elektrických nákladních vozidel v reálném provozu nám poskytne příležitost vyhodnotit, jak budou používána, a upozornit na potřebu případných zlepšení, ještě než dojde k širšímu uplatnění elektrických nákladních vozidel.

„Společně s Volvo Trucks činíme velký krok směrem ke klimaticky inteligentní přepravě. To nás výrazně přiblíží nákladním vozidlům zítřka, které sníží fosilní emise. Již máme 15 hybridních domíchávačů betonu a v rámci tohoto projektu nyní testujeme vozidla, která jsou poháněna čistě elektricky,“ říká Hans Orest, divizní manažer společnosti Swerock, která je součástí skupiny PEAB.

První zákaznický test elektrických vozidel společnosti Volvo Trucks v segmentu těžkých nákladních vozidel

Součástí spolupráce je testování dvou elektrických vozidel: Volvo FM s domíchávačem betonu a Volvo FMX s hákovým zvedákem.

Jde o společný projekt společnosti Volvo Trucks a Swerock s podporou společností JOAB a Saraka.

Elektrické Volvo FM bude dodávat beton zákazníkům Swerocku v městských oblastech.

Elektrické Volvo FMX s hákovým zvedákem najde primární uplatnění ve větších infrastrukturních projektech a v městské výstavbě.

Swerock

Swerock je jedním z největších skandinávských dodavatelů materiálu a služeb pro stavebnictví s více než 360 lomy a 60 betonárnami.

Swerock se angažuje rovněž v recyklaci, aby převzal odpovědnost za klima a životní prostředí a omezil tak těžbu nového materiálu.

Swerock je součástí skupiny Peab Group, která má kolem 17 000 zaměstnanců a čistý obrat 56 miliard SEK.

Zdroj informací

Volvo Group Czech Republic, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

26. listopadu 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8202 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál