Slovenská značka Javorina expanduje

Slovenská značka Javorina expanduje

Třiasedmdesátiletá historie slovenského výrobce nábytku Javorina vstupuje do nové etapy. Loni přešla plně pod křídla česko-slovenské investiční skupiny Premium Design Group (PDG), která tvoří stylový etalon na poli luxusního interiérového designu. Do roku 2025 pak Javorina plánuje rozšířit svůj již velmi pestrý exportní záběr a mimo dodávky do Rakouska, Belgie, Německa či Dubaje chce v horizontu dvou tří let vybudovat franšízovou pobočkovou síť v zemích regionu CEE.

Javorina, založená v roce 1947 v podhůří slovenských Tater, se soustředí na výrobu dřevěného nábytku s charakterem a odkazem k tradicím, ale zároveň ve špičkovém soudobém designu. Její hodnoty zahrnují úctu k přírodě, obnovitelnost, trvanlivost výrobků i jejich nadčasovost – tedy dnes vysoce aktuální myšlenky, díky nimž si firma úspěšně získává zákazníky nejen na Slovensku.

„Navzdory postupné expanzi a stabilizaci cítíme, že potenciál Javoriny ještě ani zdaleka nebyl naplněn. Chceme dále růst v projektovém segmentu, stejně jako v rozšiřování klientské báze, a díky tomu budeme rozvíjet i produktové portfolio,“ vysvětluje Slavomír Alžbetkin, výkonný ředitel Javoriny.

Značka v rozletu

  • Po změně vlastnické struktury, se této značce v letošním roce podařilo pevně usadit na českém trhu.

  • Ve vedení společnosti došlo ke generační výměně a jako výkonný ředitel nyní působí energický Slavomír Alžbetkin.

  • Ke třem slovenským showroomům značky v Popradu, Bratislavě a Košicích nedávno přibyly reprezentativní prostory v Praze a Brně. V dalších regionech plánuje Javorina působit prostřednictvím partnerských poboček.

  • Kromě fyzického prodeje se Javorina začíná intenzivně orientovat i na online prezentaci a obchod.

  • Javorina je pravidelným a výrazným účastníkem nejvýznamnější české designové přehlídky Designblok, kde v roce 2019 získala cenu za nejlepší kolekci nábytku.

  • Značka nastartovala úspěšnou spolupráci s předními designéry – etablovaná mladá dvojice Vrtiška & Žák, dvojnásobná Grand designérka roku Lucie Koldová –, kterou bude i nadále prohlubovat tak, aby mimo jiné vznikla ucelená kolekce pro rezidenční projekty a pro segment hotelů a restaurací.

Doma v novém

Dalším krokem pro rozvoj značky a posílení jejích aktivit na českém trhu bude nové exkluzivní zázemí: showroom Javoriny se stane součástí nového unikátního konceptu DEPO (Komunardů 35), prostoru aspirujícího stát se novým pražským centrem nábytkového designu s přesahem do celé republiky. DEPO i s novou expozicí výrobků Javorina se otevírá začátkem prosince.

Partnerství pro úspěch

Javorina těží ze synergických efektů v rámci investiční skupiny Premium Design Group. Dalšími značkami, které dohromady tvoří logický celek pro poskytování exkluzivních služeb náročné klientele, jsou Konsepti, dodavatel designového nábytku a architektonických řešení, a výhradní dovozce amerických luxusních postelí a matrací Royal Comfort.

Premium Design Group v roce 2017 založili společně akcionáři SEBRE Holding a.s. (Petr Němec a Jan Fidler) a Jaroslav Havel (Havel & Partners).

„Javorina byla pro nás logickou volbou: téměř domácí výrobce s kvalitní surovinovou základnou, technologicky připravený konkurovat světovým nábytkářským značkám, je lákadlem jak pro spolupracující designéry, tak i pro širokou skupinu zákazníků,“ vysvětluje Kateřina Výmolová z PDG.

Javorina

Slovenská Javorina se v roce 2019 připojila k PDG jako první a do budoucna ne jediný výrobní závod. Javorina je oblíbená díky svým kvalitním, trvalým, a především nadčasovým produktům. Tato firma s více než sedmdesátiletou tradicí se soustředí na udržitelnost a úcta k přírodě je součástí její DNA. Javorina má vybudovanou síť showroomů v Praze, Brně, Bratislavě, Košicích a taktéž i v domácím Popradu. K výrobnímu družstvu Javorina se přistupuje s velkým očekáváním a velmi silná značka bude nyní směřovat k rozvoji na exportních trzích.

Zdroj informací

JAVORINA s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

25. listopadu 2020

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7724 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál