Koronavirová pandemie zvyšuje zájem o bezkontaktní umístění a provoz serverů v datacentrech

Koronavirová pandemie zvyšuje zájem o bezkontaktní umístění a provoz serverů v datacentrech

V souvislosti s mimořádnými opatřeními souvisejícími s druhou vlnou pandemie koronaviru, přesunem zaměstnanců na home-office, vznikem nových e-shopů a pokračujícím přesunem podnikatelských aktivit do online prostředí, roste také zájem firem i fyzických osob o provozování serverů v datacentrech a serverhousingové služby (pronájem prostoru pro zakoupené servery). Vše je dnes již možné zařídit i zcela bezkontaktně, na dálku, bezpečně a bez osobní přítomnosti a návštěvy datacentra.

Společnost Greendata aktuálně nabízí zdarma služby bezkontaktního Serverhousingu a Rackhousingu v novém datacentru DC6.cz Shiran Tower na Praze 6. Službu připravila spolu s prodejcem počítačových serverů. Při nákupu vybraného hardwaru je v rámci prodejního procesu na Czech-Server.cz možné servery nechat housovat, tj. uložit je v datacentru DC6.cz, jako to udělalo již přes 900 firem z EU. Servery je možné také přivézt, nebo zaslat poštou či kurýrem. Jejich převzetí od kurýra, vybalení, otestování, umístění do racku a zapojení/instalaci zajistí odborný personál datacentra. Cena serverhousingu 1U (umístění a zajištění provozu serveru s výškou 1U) vychází po slevě na 465 Kč bez DPH měsíčně. Celou operaci je také možné kdykoliv konzultovat se zástupci datacentra. Toto řešení je nejen levnější a bezpečnější, ale také v budoucnu usnadní případné zásahy, NBD popř. výměnu komponent, a umožní rozšiřování serveru, protože sídla prodejce a datacentra jsou poblíž.

„Snažíme se vyjít zákazníkům vstříc a minimalizovat fyzické kontakty. Trh na to reaguje také velmi pozitivně. Registrujeme meziroční růst cloudových služeb kolem 17 %, nejvíce nám však rostou služby serverhousingu, tedy služby, při které si zákazníci nechávají vlastní servery provozovat v datacentru. Aktuálně evidujeme zhruba 22% nárůst zájmu o serverhousingové služby v porovnání s loňským rokem,“ říká Zdeněk Maršál ze společnosti Greendata spolu-provozující datacentrum DC6.cz.

„Zhruba 12% meziroční nárůst poptávky zaznamenáváme u terminálových serverů, 8% u výkonných routerů a firewallů a 15% meziroční nárůst je u služby zálohování v cloudu,“ potvrzuje zvýšený zájem Miroslav Holeček, majitel společnosti Aticom provozující specializovaný internetový obchod se serverovým hardwarem Czech-Server.cz.

Greendata s. r. o.

Greendata s.r.o. je podnik, který se od roku 2010 pod obchodní značkou Greenhousing úzce specializuje v rámci trhu internetových služeb na serverhosting a služby s tím související. Od roku 2015 nabízí firma pod značkou DC6.cz také služby pronájmu prostor pro zákaznické servery tzv. Serverhousing a Rackhousing. Od roku 2019 provozuje datové služby ve dvou lokalitách, Aritma Praha a Shiran Tower. Služeb společnosti Greendata/Greenhousing využívá v současnosti přes 900 zákazníků.

Czech-Server.cz

Czech-Server.cz je specializovaný internetový obchod se serverovým hardwarem. Na českém trhu působí od roku 2007 a během této doby se mezi spokojené zákazníky zařadilo mnoho subjektů ze soukromého i veřejného sektoru.

Zdroj informací

Greendata s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

22. listopadu 2020

Fotogalerie

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7492 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál