Kaspersky dokončil stěhování klíčového oddělení zpracování a ukládání dat do Švýcarska

Kaspersky dokončil stěhování klíčového oddělení zpracování a ukládání dat do Švýcarska

Společnost Kaspersky oznamuje, že splnila hlavní cíle Iniciativy pro globální transparentnost (Global Transparency Initiative, GTI) tím, že přemístila úložiště dat a jejich zpracování z Ruské federace do Švýcarska, a dále tím, že otevřela své páté Centrum pro transparentnost (Transparency Center) v Severní Americe. Díky důrazu na vyšší transparentnost se společnost připojuje ke snaze spolupracovat na zvyšování bezpečnosti a integrity moderních softwarových produktů.

Už před třemi lety společnost Kaspersky, přední celosvětová firma v oblasti kybernetické bezpečnosti, představila svou Iniciativu pro globální transparentnost (GTI) s úmyslem prosadit nový přístup v rámci oboru kybernetické bezpečnosti založený na větší transparentnosti a odpovědnosti. Jejím cílem je zapojení širší komunity a zúčastněných stran v rámci kybernetické bezpečnosti do validace a prověřování důvěryhodnosti jejích produktů, interních procesů a firemních operací. Společnost proto poskytla zdrojový kód svého softwaru k nezávislému prozkoumání, podrobila se řadě posudků třetími stranami, včetně auditu SOC2, který provedla skupina Big Four, a získala certifikaci ISO27001 pro své datové služby. Společnost Kaspersky rovněž přemístila svou infrastrukturu zpracování dat z Ruska do Švýcarska a dnes oznámila úspěšné dokončení této relokace.

Přemístění zpracování dat a jejich úložišť, jež bylo ohlášeno v listopadu roku 2018, je nyní plně dokončeno. Kromě Evropy, Spojených států a Kanady společnost Kaspersky přemístila ukládání a zpracování dat i pro řadu zemí asijsko-pacifického regionu. Na seznamu asijsko-tichomořských zemí, kterých se týkají relokační plány v rámci GTI, jsou Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Bangladéš, Brunej, Kambodža, Indie, Indonésie, Jižní Korea, Laos, Malajsie, Nepál, Pákistán, Filipíny, Singapur, Srí Lanka, Thajsko a Vietnam.

Data klientů, jichž se mohou hrozby týkat a která sdílejí uživatelé z těchto lokací, se nyní zpracovávají ve dvou datových centrech ve švýcarském Curychu a zahrnují podezřelé nebo dříve neznámé škodlivé soubory, které produkty společnosti odesílají k automatizované analýze malwaru do bezpečnostní sítě společnosti Kaspersky (Kaspersky Security Network, KSN).

„Tím, že jsme představili svou Iniciativu pro globální transparentnost GTI, jež obsahuje řadu odvážných kroků, včetně relokace ukládání a zpracování dat, společnost Kaspersky nejen opět potvrdila svůj závazek být důvěryhodným partnerem, ale také předjímala očekávání ze strany trhu a regulátorů. Během tří let od jejího představení jsme byli svědky značné proměny přístupů a regulací v oblasti bezpečnosti dat. Zaznamenali jsme, že investice do důvěry a transparentnosti se v tomto oboru postupně stávají normou, a já jsem hrdý na naši společnost, že patří mezi průkopníky a prosazovatele transparentnosti,“ říká Eugene Kaspersky, CEO společnosti Kaspersky.

Společnost Kaspersky oznamuje otevření svého severoamerického Centra pro transparentnost ve spolupráci s asociací CyberNB v kanadském New Brunswicku.

V souladu se závazky učiněnými při spuštění GTI v říjnu roku 2017 společnost Kaspersky otevírá své Centrum pro transparentnost (Transparency Center) v Severní Americe ve spolupráci s asociací CyberNB. CyberNB je nezisková organizace se sídlem ve městě Fredericton v kanadském New Brunswicku. Ta uplatňuje přístup s využitím ekosystému zaměřeného na zlepšování výsledků v oblasti kybernetické bezpečnosti díky zapojení soukromého sektoru, vlád, akademické sféry a spolupráci s nimi, budování znalostní báze a dovedností, získávání talentů a stran zúčastněných v rozvíjení pracovních zdrojů.

Zařízení začne fungovat počátkem roku 2021 a stane se pátým místem, kde budou mít partneři společnosti Kaspersky možnost zkoumat její zdrojový kód a získat více informací jak o technikách a postupech zpracování dat, tak o portfoliu produktů společnosti Kaspersky. Již dříve v roce 2020 začala naplno pracovat Centra transparentnosti v Sao Paulu a v Kuala Lumpuru. Společnost Kaspersky také obnovila své první Centrum transparentnosti v Curychu, které se přemístilo do datového centra poskytovatele Interxion. V budoucnu společnost poskytne svým zákazníkům a důvěryhodným partnerům jedinečný přístup, aby mohli vyzkoušet kontroly zabezpečení dat a mít přímý přístup k technikám správy dat, které Kaspersky používá, a podrobit je externí kontrole a zkoumání.

„Aktivity v rámci naší Iniciativy pro globální transparentnost byly v Severní Americe významné a nyní jejich účinek posilujeme díky otevření Centra transparentnosti,“ uvedl Rob Cataldo, výkonný ředitel společnosti Kaspersky pro Severní Ameriku. „Skutečnost, že máme zařízení fyzicky dostupné v našem regionu, otevře našim klientům, partnerům a dalším zúčastněným nové možnosti, jak prozkoumat vše, co jim naše centrum může nabídnout. Současně se těšíme na spolupráci s asociací CyberNB a věříme, že díky našemu partnerství budeme moci ještě více prosazovat vyšší standardy transparentnosti v daném oboru.“

„Pro organizaci CyberNB je potěšením, že se společnost Kaspersky připojila k našemu projektu Sítě pro ochranu kritických infrastruktur (Critical Infrastructure Protection Network, CIPnet), a rádi ji počátkem roku 2021 přivítáme v Cyber Centre,“ řekl Tyson Johnson, CEO asociace CyberNB. „Společnost Kaspersky prokázala svůj důraz na transparentnost jako klíčovou součást důvěry zákazníků a víme, že se tato společnost bude aktivně podílet na dalších důležitých výzkumných a vývojových iniciativách s ostatními členy CIPnet.“

Vzhledem k potížím, jež v současné době souvisejí s cestováním a návštěvami, mají nyní klienti a partneři rovněž možnost zkoumat zdrojový kód na dálku.

Do budoucna bude společnost Kaspersky i nadále s komunitou spolupracovat na upřednostňování transparentnosti a odpovědnosti a na zvyšování bezpečnosti moderních softwarových produktů s cílem dále budovat důvěru spotřebitelů. Společnost již podpořila akci Ženevské rozhovory o odpovědném chování v kyberprostoru (Geneva Dialogue on Responsible Behavior in Cyberspace) – mezinárodní jednání o bezpečnosti digitálních produktů, jež vedlo švýcarské Federální ministerstvo zahraničních věcí (FDFA) a která implementovala nadace DiploFoundation, a účastnila se jí. Základní víra společnosti Kaspersky spočívá v tom, že díky spolupráci mnoha zúčastněných stran dokáže posílit spolehlivost a důvěryhodnost technologií. Může tedy zajistit, aby digitální budoucnost – kyberneticky bezpečná a kyberneticky odolná – nebyla děsivou neznámou, ale místem s nekonečnými příležitostmi růstu a prosperity.

Kaspersky

Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která byla založena v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jež tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání více než 400 milionů uživatelů a pro 250 000 firemních klientů přinášíme ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější.

Zdroj informací

Kaspersky a NejBusiness.cz

Datum

21. listopadu 2020

Fotogalerie

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7584 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál