Zákazníci Husky mohou využít odložené platby od Equa bank

Zákazníci Husky mohou využít odložené platby od Equa bank

Equa bank poskytuje jako první česká banka e-shopům a jejich zákazníkům odložené platby – PlatímPak. Nyní tuto platební metodu začal nabízet svým zákazníkům významný výrobce a prodejce outdoorového oblečení a vybavení Husky. PlatímPak umožňuje zákazníkům nakupovat na internetu a zaplatit za zboží až potom, co ho mají doma a v klidu si ho zkontrolují. Odložená platba je vyhodnocena do 60 sekund a zboží stačí zaplatit kdykoliv do 30 dnů od nákupu. E-shopům přináší možnost růstu počtu zákazníků bez rizika nezaplacení. A to ocení zejména nyní v období předvánočních nákupů.

„E-shop Husky je první on-line obchod, který se k PlatímPak připojil přes rozhraní API. V tuto chvíli, pracujeme na připojení dalších velkých e-shopů přes toto rozhraní. Vedle toho již 92 e-shopů nabízí svým zákazníkům PlatímPak prostřednictvím platformy Shoptet,“ řekl Tomáš Fejfar, Sales Manager for E-commerce, Equa bank „Odložené platby nejsou výhodné jen pro zákazníky, ale samozřejmě i pro e-shopy, kterým přináší možnost růstu počtu zákazníků bez rizika nezaplacení. Implementace PlatímPak do platebních metod je zdarma, stejně jako provoz,“ vysvětluje Tomáš Fejfar.

Odložení platby PlatímPak odbourává dosud přežívající psychologické bariéry pro placení v e-shopech, kdy zákazníci buď nechtějí zadávat na internetu číslo karty, nebo nechtějí platit předem před obdržením zboží. To vše odložená platba řeší. Tyto bariéry jsou i důvod, proč je u českých spotřebitelů preferovaná platba na dobírku, která má však řadu nevýhod jak pro prodávající, tak pro kupující. Odložené platby mají ambici dobírku postupně nahradit.

„Ve spolupráci s Equa bank proběhla implementace platební metody PlatímPak do našeho e-shopu huskycz.cz velmi rychle - během dvou dnů. V blížící se vlně vánočních nákupu si od PlatímPak slibujeme, že nám pomůže zvýšit počet objednávek a naši zákazníci ji začnou preferovat před platbami na dobírku. Současné nám PlatímPak umožňuje nabídnout zákazníkům odklad platby zcela zdarma až o 30 dní,“ řekl Zbyněk Kolomazník, prokurista, Husky CZ.

PlatímPak funguje jednoduše. Zákazník e-shopu si tuto platbu při nákupu zvolí jako platební metodu. Zadá nezbytné minimum údajů a my žádost během desítek vteřin vyhodnotíme. Následně zboží uhradíme přímo obchodníkovi. Equa bank zákazníkovi pošle e-mailem potvrzení o uhrazení objednávky obchodníkovi a přesné platební instrukce k následné úhradě odložené platby. Zákazník dostane zboží, které si může v klidu prohlédnout, vyzkoušet a zkontrolovat. Zboží si buď ponechá a zaplatí ho Equa bank do 30 dnů, nebo ho obchodníkovi vrátí. Služba je přitom zdarma, zákazník zaplatí pouze cenu objednávky.

Pokud zákazník zboží vrátí, pošle obchodník peníze převodem zpět přímo do Equa bank. Zákazníkovi se tak nezaplacená částka u banky zcela vyrovná nebo při vrácení pouze části zboží adekvátně poníží. Je to pro něj tedy zcela bez starostí.

Prostřednictvím PlatímPak lze uhradit zboží až do výše 25 000 Kč za jeden nákup, a to i opakovaně. Pokud zákazník nezaplatí bance objednávku do 30 dnů, může požádat o převedení na pravidelné měsíční splátky. Neuhrazená platba se tak převede na spotřebitelský úvěr u Equa bank s výhodnou sazbou.

Equa bank

Equa bank a. s. vstoupila na český trh v roce 2011. V současné době má Equa bank přes 450 000 klientů a provozuje 58 obchodních míst po celé České republice. Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří bezplatné běžné a spořicí účty, více měnové bezkontaktní platební karty, zlaté platební karty, hypotéky, spotřebitelské půjčky, pojištění, termínované vklady, investice a podnikatelské úvěry. Jediným akcionářem Equa bank je společnost Equa Group Ltd vlastněná fondy, kterým poskytuje poradenství britská společnost AnaCap Financial Partners LLP. AnaCap je jednou z předních evropských investičních společností zaměřených výhradně na sektor evropských finančních služeb.

Od vstupu na trh získala Equa bank řadu prestižních ocenění. Byla jednou z nejúspěšnějších bank v soutěži Zlatá koruna v roce 2020, ve které získala celkem 8 ocenění. Koncem roku 2018 bodovala Equa bank v prestižní soutěži Banka roku™, v níž vyhrála novou kategorii a stala se Bankou zákazníků 2018. V soutěži WebTop100, která oceňuje nejlepší projekty digitálního marketingu, vyhrála se svojí aplikací mobilního bankovnictví kategorii Mobilní řešení. Equa bank získala také řadu prestižních zahraničních ocenění. Dle magazínu Global Banking & Finance Review byla několikrát za sebou oceněna nejlepší retailovou bankou v České republice. International Business Magazine udělil Equa bank titul Best Retail Bank Czech Republic 2019.

Zdroj informací

Equa bank a. s. a NejBusiness.cz

Datum

2. listopadu 2020

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.9496 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál