DB Schenker v Oslu kompletně přechází na elektrická nákladní vozidla Volvo FL Electric

DB Schenker v Oslu kompletně přechází na elektrická nákladní vozidla Volvo FL Electric

DB Schenker v Norsku si stanovil ambiciózní cíl – nulové emise při městské distribuci zásilek po Oslu. Dosáhnout ho chce tak, že do vozového parku svého ekologického Oslo City Hubu začlení nové nákladní automobily Volvo FL Electric. Uvedení prvních norských nákladních automobilů s elektrickým pohonem do provozu podporuje státní energetická společnost Enova. Díky ní může DB Schenker provozovat udržitelnou logistiku v Oslu i mimo něj.

„Spoléháme na ambiciózní a inovativní hráče, jako je DB Schenker, že se ujmou nových zelených technologií. Chtěla bych vás pochválit za inovativní přístup, který jde nad rámec používání elektrických nákladních vozidel. S podporou Enova, významnými investicemi do elektrických vozidel a centrálně umístěným logistickým terminálem ukazujete správnou cestu k udržitelnosti,“ uvedla norská premiérka Erna Solbergová při představování nových nákladních elektrovozů v Oslu.

„V DB Schenker neustále hledáme způsoby, jak ještě dále snižovat naši ekologickou stopu. Zákazníkům chceme nabízet zelenější a čistší logistická řešení, která je podpoří v jejich udržitelných cílech. S novými nákladními vozy Volvo FL Electric a s podporou společnosti Enova v našem logistickém centru v Oslu můžeme nyní dokázat, že provoz bez emisí je v městské dopravě možný. Jsme hrdí, že nabízíme ta nejlepší řešení v oboru, která chrání naše životní prostředí a přispívají k vytvoření klimaticky neutrální společnosti,“ dodal Jochen Thewes, CEO společnosti DB Schenker.

S nosností 16 tun budou vozidla Volvo FL Electric sloužit pro městský distribuční systém DB Schenker v Oslu. Neprodukují přímé emise, jsou tichá a slouží rostoucí poptávce po ekologické přepravě zboží ve městech. Stejně jako City Hub společnosti DB Schenker v Oslu budou nákladní elektromobily poháněné elektřinou vyrobenou především ve vodních elektrárnách v Norsku.

Společnost DB Schenker objednala pro městskou logistiku v Oslu celkem jedenáct elektrických nákladních automobilů, kterými nahradí nákladní automobily poháněné naftou. První tři nákladní elektromobily Volvo FL Electric už na sobě hrdě nesou nápis „100% electric in Oslo“.

DB Schenker otevřel City Hub v centru hlavního města Norska v květnu 2019. Do konce letošního roku bude jeho městská logistika v Oslu probíhat zcela bez fosilních paliv a bude se k němu využívat 23 elektrických vozidel, včetně elektrických dodávek a jízdních kol. Elektromobily v Oslu každý den doručí přibližně 800 zásilek.

Globálně se společnost DB Schenker zavázala do roku 2030 dosáhnout snížení emisí skleníkových plynů o 40 % ve srovnání s rokem 2006. Regionální, ale úspěšný důkaz udržitelné koncepce městské logistiky v Oslu, je dalším milníkem na cestě k tomuto cíli.

DB Schenker

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení - od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě inovačních řešení nabízí komfort komplexních služeb, individuální přístup, vysokou profesionalitu a oporu spolehlivého partnera. Disponuje širokým technickým, technologickým i kapitálovým zázemí.

Celosvětová síť DB Schenker zahrnuje 130 zemí, kde zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků. Na každém kontinentu jsou pobočky DB Schenker klíčem k těsné blízkosti k zákazníkům a umožňují organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn, divize logistiky.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 2200 kvalifikovaných spolupracovníků na 22 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokáže být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb společnost dbá na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebírá aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snaží se přinášet užitek nad rámec společnosti.

DB Schenker patří podle žebříčku Czech Top100 mezi stovku nejvýznamnějších firem v České republice.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

20. října 2020

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0616 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál