Skotský Aberdeen a okolí bude elektřinou a teplem zásobovat turbína Doosan Škoda Power

Skotský Aberdeen a okolí bude elektřinou a teplem zásobovat turbína Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power dodá do chystané spalovny nerecyklovatelného odpadu Ness Energy Project ve skotském Aberdeenu 15MW turbínu DST-G10 s veškerým příslušenstvím. Za projektem kromě místních samospráv stojí společnost ACCIONA, se kterou Doosan Škoda Power spolupracuje na dalších projektech v Austrálii nebo Španělsku. Turisticky atraktivní oblast se tak nebude potýkat se skládkami odpadů a projekt navíc poskytne místním firmám a domácnostem zdroj tepla a elektrické energie.

Skotské zákony od roku 2025 zakazují ukládání odpadů na skládky a upřednostňují tzv. zelená řešení. I přes maximální ekologické úsilí však vznikají odpady, které dále recyklovat nelze. Okresy Aberdeen City, Aberdeenshire, a Moray se proto rozhodly vybudovat tzv. kompletní spalovnu komunálního nerecyklovatelného odpadu Ness Energy Project, která bude tento odpad bezezbytku spalovat. Provoz tak kromě řešení otázky nerecyklovatelných odpadů vyrobí elektřinu a teplo pro domácnosti v regionu.

Pro tento projekt zvolila Doosan Škoda Power technické řešení upevnění turbíny s převodovkou a olejovým systémem na speciálním rámu, ve kterém je už zařízení propojeno potrubím a na stavbu bude dodáno jako sestava. Ta se následně pouze ukotví na pružiny umístěné na sloupech. Dodávka takto sestaveného celku uspoří náklady a urychlí celkovou montáž turbíny na stavbě.

Hlavní zařízení, tedy rotor turbíny, převodovka a generátor už jsou téměř hotové a jejich testování podle plánů projektantů proběhne v následujících týdnech. Bránou výrobní haly by turbína měla projet v únoru 2021 a ostrý provoz spalovny je naplánován na srpen 2022. Na projektu se podílejí i další plzeňské podniky, jako je společnost Wikov Gear, která pro projekt vyrobí převodovku.

Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group,
která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína - generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenostmi a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

Zdroj informací

Doosan Škoda Power a NejBusiness.cz

Datum

18. října 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7245 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál