Hörmann - realizace pro průmysl a logistiku

Hörmann - realizace pro průmysl a logistiku

Společnost Hörmann vnímají klienti především jako producenta kvalitních garážových vrat a vchodových a interiérových dveří pro obytné objekty. Ale s produkty této značky se lze setkat rovněž v řadě průmyslových, obchodních nebo logistických areálů, z nichž mnohé patří mezi stavebně velmi náročné.

V současnosti jednou z nejprestižnějších zakázek v této skupině představuje dodávka pro Brno Airport Logistic Park, který se nachází v bezprostřední blízkosti brněnského letiště v Tuřanech.

Moderní logistický areál

Jedná se o moderní logistické a skladovací prostory, jejichž výjimečnost je umocněna ideální kombinací letecké, silniční a železniční dopravy. V současné době jsou v provozu tři ze čtyř plánovaných hal, ona čtvrtá (Hala B) by měla být dokončena letos na podzim.

Haly jsou průběžně vybavovány řadou produktů se značkou Hörmann. Jedná se například o vrata SPUF42 3x3 m, nakládací můstky HLS-2-F 2x2,5 m s výklopem, gumové nárazníky DB15, těsnicí límce DSL 3500x3500 mm nebo o vjezdová vrata 4x5 m s integrovanými dveřmi s nízkým prahem a „panikovým“ kováním pro možnost úniku. Hala D, která je určená hlavně přepravcům kusových zásilek, je osazena sklopnými hliníkovými překládacími plechy typu KBS.

Dodávky pro největší automobilku

Zakázku pro významnou automobilku TPCA. v Kolíně - Ovčárech získala společnost Hörmann v těsném souboji s dalšími významnými konkurenty z oboru.

Automobilka TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile) je společným podnikem japonské firmy Toyota Motor Corporation (TMC) a francouzské PSA Group a zároveň největší výrobcem automobilů na světě. V tomto roce probíhá v kolínské pobočce rozšíření výrobního závodu, a proto se zde staví rovněž nová výrobní hala pro kompletaci vozů.

Do konce letošního roku je od společnosti Hörmann plánována obsáhlá dodávka, která se skládá z 6 nakládacích můstků s výsuvným čelem typu HTL-2 včetně gumových nárazníků, 6 plachtových těsnicích límců typu DSL, 18 sekčních průmyslových vrat SPU F42 s průmyslovým pohonem, 10 rychloběžných celoprůhledných fóliových vrat V 6020TRL, 2 protipožárních foliových textilních uzávěrů Flexfire, 6 párů ocelových pozinkovaných navaděčů a 64 ocelových ochranných sloupků. Zahájení montáže všech komponentů je plánováno na polovinu letošního září.

Nový logistický park

Zcela nové logistické centrum vznikne u dálnice D1 v lokalitě Ostředek. Areál je investicí nového partnera, který má zkušenosti především v bytových a obchodních centrech. Plánovaný logistický park se bude skládat ze 3 objektů o celkové rozloze 26 000 m².

Firma Hörmann je dodavatelem například nakládacích můstků HLS 2, vrat SPU F42 s motorem a těsnicích límců.

Náročná montáž pro pilu ve Štětí

Na pozemcích papírny Mondi u severočeského Štětí vzniká nová pila na dřevo Labe Wood. Jedná se o projekt za více než 100 milionů EUR a Mondi při něm spojila své síly s dalšími investory z Rakouska a Slovenska.

Hörmann do Štětí dodává hlavně rolovací vrata Decotherm DD a sekční vrata SPU F42. Jejich montáž je zde skutečně náročná, protože jsou atypicky umísťována, navíc s milimetrovou přesností a s minimálním potřebným prostorem.

Hörmann

Rodinný podnik Hörmann je předním světovým výrobcem dveří a vrat. Od svého založení v roce 1935 společnost vyrobila a na celém světě prodala více než 15 milionů vrat. Dnes pro ni pracuje přes 6000 zaměstnanců ve 27 výrobních závodech v Evropě, Severní Americe a Asii, které produkují vysoce kvalitní vrata, dveře, zárubně a pohony pro soukromý i průmyslový sektor. V České republice působí od roku 1997 a v roce 2019 dosáhla na tuzemském trhu rekordních prodejů v objemu 770 mil. Kč. V uvedeném roce prodala společnost v ČR více než 10 000 sekčních vrat k rodinným domům, cca 3 000 kusů průmyslových vrat a 5 000 dřevěných interiérových dveří.

Zdroj informací

Hörmann Česká republika, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

5. října 2020

Fotogalerie

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5331 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál