V Contera Parku Teplice začne od srpna unikátní ekologická výroba

V Contera Parku Teplice začne od srpna unikátní ekologická výroba

Nizozemská společnost PaperFoam, světově významný producent ekologických obalů, rozšiřuje svou výrobu do České republiky. Od srpna začne obaly, které jsou zcela kompostovatelné a minimálně zatěžují životní prostředí, firma vyrábět v Contera Parku Teplice. Unikátní výroba přinese na Ústecko několik desítek nových pracovních míst.

PaperFoam, který má kromě domovského Nizozemska výrobní závody třeba v USA nebo Malajsii, uzavřel s českým developerem Contera dlouhodobou smlouvu a v Contera Parku Teplice v severních Čechách získá prostor o rozloze 2536 m². Na této ploše bude probíhat výroba unikátních „zelených“ obalů používaných v mnoha odvětvích od kosmetiky přes zdravotnictví až po elektroniku, firma zde však nalezne i velkorysé kancelářské zázemí.

“Od založení naší společnosti v roce 1998 jsme pionýry a experimentátory v oblasti bio materiálů s nízkou uhlíkovou stopou. Naše udržitelné obalové řešení založené na škrobu a celulóze vítězí u odborníků na inovace i zákazníků, kteří chtějí spojit své výrobky s novými inteligentními způsoby balení s výrazně nižší stopou než u tradičních chemických produktů,“ říká Willem Derkman, CEO společnosti PaperFoam.

„Nová výrobní lokalita v Teplicích je nezbytná proto, abychom dokázali uspokojit velkou poptávku po udržitelných obalech v Evropě. Tato lokalita nám v rámci Evropy nabízí perfektní logistický přístup a dostatek potenciálu pro další růst. Pomůže nám naplnit naše poslání, totiž ušetřit 100 000 tun CO2 v roce 2025 tím, že nahradíme tradiční obaly těmi od PaperFoam,“ dodává Derkman.

Jednotka pro PaperFoam je i díky předčasnému přístupu, který klient do svých budoucích prostor v Contera Parku Teplice měl, již připravená a patentovaná výroba zde začne od 1. srpna letošního roku. V regionu vznikne díky příchodu nizozemské společnosti několik desítek nových pracovních míst, a to jak přímo do výroby, tak pro práci administrativní.

Po uzavření smlouvy s PaperFoam je Contera Park Teplice, jehož celková užitná plocha činí 46 200 m², plně obsazen. Největším nájemcem zůstává firma Yusen Logistics, nedávným rozšířením pak prošly třeba prostory pro další logistickou společnost Advanced Supply Chain. Díky této expanzi mohla firma navýšit svou pracovní sílu na 345 zaměstnanců, což je nejvíce ze všech nájemců v teplickém parku. Advanced Supply Chain v loňském roce přijala i několik desítek žen na mateřské dovolené, kterým nabídla zkrácené úvazky v rozsahu 20 hodin týdně.

„Jsme velice rádi, že se Conteře v Teplicích i ostatních parcích v Česku a na Slovensku stále daří stavět na individuálním přístupu k jednotlivým klientům, vstřícnosti a schopnosti nastavit každému podmínky na míru jeho podnikání,” uzavírá Lucie Havlíčková, leasing manager společnosti Contera.

Contera

Společnost Contera založená v roce 2009 vlastní a provozuje průmyslové parky v prvotřídních lokalitách v ČR (Brno, Ostrava, Praha, Teplice) a na Slovensku (Bratislava, Prešov). Ve svém portfoliu poskytuje klientům možnost nájmu i řešení upravená a vybudovaná na míru (built-to-suit). Společnost se specializuje na přestavbu a revitalizaci nevyužívaných areálů (brownfieldů) v lokalitách s dobrou infrastrukturou a klade důraz na soulad parků s okolním prostředím. Portfolio zahrnuje přibližně stávajících 354 000 m² a plánovaných 245 200 m² průmyslových nemovitostí. V roce 2019 vytvořila Contera společný podnik s TPG Real Estate Partners, specializovanou investiční platformou pro kapitálové investice do nemovitostí, kterou vlastní globální společnost TPG zabývající se alternativními aktivy. V roce 2019 Contera vstoupila na slovenský trh.

Zdroj informací

Contera a NejBusiness.cz

Datum

7. srpna 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9081 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál