Deloitte: Blindspot Solutions opět mezi nejrychleji rostoucími technologickými firmami

Deloitte: Blindspot Solutions opět mezi nejrychleji rostoucími technologickými firmami

Mezi nejrychleji rostoucími technologickými firmami Evropy, Blízkého východu a Afriky se umístila také společnost Blindspot Solutions, člen skupiny Adastra. V prestižním žebříčku Deloitte Technology Fast 500, který porovnává růst tržeb za poslední čtyři roky, obsadila 24. místo. Stala se tak nejúspěšnější českou firmou působící v oblasti softwaru.

Firma Blindspot Solutions, která vyvíjí inteligentní softwarová řešení, zabodovala v žebříčku Deloitte Technology Fast 500. Poradenská společnost Deloitte hodnotí růst tržeb za poslední čtyři roky u firem z oblasti EMEA, tedy z Evropy, Blízkého východu a Afriky. “Za poslední 4 roky jsme rostli o 4 444 procent. Umístění mezi špičkou technologických firem si velmi vážíme,” říká spoluzakladatel Blindspot Solutions a jeho CEO Ondřej Vaněk.

Nejlepší umístění v žebříčku Deloitte každoročně získávají především produktové firmy. “Pro českou softwarovou servisní firmu je takový úspěch neobvyklý, protože narozdíl od těch produktových nejsme tak snadno škálovatelní. Jestli firma vydá ku příkladu 10 tisíc nebo milion karet, jako v případě letošního vítěze Revolut, neznamená to, že potřebuje stokrát více lidí. Ale my jsme donedávna poskytovali především služby. Zjednodušeně řečeno, na desetinásobný obrat typicky potřebujeme desetkrát více lidí,” vysvětluje CTO Blindspot Solutions Štěpán Kopřiva.

Společnost Blindspot Solutions do roku 2017 poskytovala téměř výhradně vývoj řešení na míru s použitím strojového učení. Od roku 2017 se její odborníci navíc intenzivně věnují vývoji vlastních produktů. “Díky tomu může Blindspot Solutions nasazovat umělou inteligenci u klientů po celém světě daleko rychleji a také s větší přidanou hodnotou,” říká Ivo Mareček, ředitel marketingu Adastry.

Vývojáři z Blindspot Solutions nyní rozšiřují vlastní produkt Macula – obecnou platformu pro pokročilou videoanalytiku. S příchodem pandemie koronaviru platformu obohatili o modul detekující osoby, které se například po obchodech, v bankách či jiných provozovnách pohybují bez roušek. Nový modul také umí monitorovat kapacity obchodů a dalších uzavřených prostor. “Technologii úspěšně nasazujeme v retailových řetězcích po celé Evropě,” dodává Ondřej Vaněk z Blindspot Solutions. V oblasti digitalizace firma vyvíjí platformu ARIS, která automaticky třídí a generuje odpovědi na příchozí e-maily a textové zprávy. A v oblasti inovací vývojáři z Blindspot Solutions pomáhají klientům sestavovat jejich AI strategie, které úspěšně implementují.

Ondřej Vaněk a Štěpán Kopřiva očekávají, že i v následujících letech poroste zájem o řešení s využitím umělé inteligence, protože její přidaná hodnota je téměř pro každý sektor velmi vysoká. Důvodem je jednak ušetření nákladů na straně provozu, ale také poskytování nové zákaznické zkušenosti a nového typu služeb koncovým zákazníkům. ”Tyto faktory mají přímý pozitivní dopad na obrat a profit společností, které se touto cestou vydají,“ dodávají Ondřej Vaněk a Štěpán Kopřiva z Blindspot Solutions.

Blindspot Solutions

Společnost Blindspot Solutions vyvíjí inteligentní softwarová řešení a využívá sadu metod z oblasti umělé inteligence, strojového učení a matematické optimalizace. Pomáhá klientům definovat a realizovat strategii implementace umělé inteligence do jejich podniků a pro evropské i americké start-upy staví inovativní produkty. Její řešení pro chytré plánování, pro detekci anomálií či podvodů a pro analýzu videa či automatizaci zákaznické podpory využívají přední české i světové společnosti. Od roku 2017 je Blindspot Solutions členem skupiny Adastra.

Adastra

Adastra je mezinárodní konzultační společnost, která dodává komplexní řešení usnadňující přechod do digitální éry. Zaměřuje se na zpracování dat, jejich analýzu, budování datových skladů, na oblasti internetu věcí (IoT), big dat, umělé inteligence, vývoje aplikací včetně mobilních či tvorbu marketingových a kreativních strategií. Svým klientům tak Adastra, která vznikla v roce 2000, nabízí komplexní škálu služeb v oblasti digitalizace.

Mezi zákazníky Adastry patří firmy z oblasti retailu, financí a bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, automobilového průmyslu, průmyslu, energetiky, farmacie a řady dalších odvětví včetně státní správy. Její projekty realizuje na 2000 konzultantů z 21 kanceláří po celém světě. Obrat celé skupiny se v roce 2019 přehoupl přes 3,8 miliardy Kč

Zdroj informací

Adastra a NejBusiness.cz

Datum

7. srpna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6435 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál