V Hradci Králové už vyrostla hrubá stavba regionální centrály ČSOB

V Hradci Králové už vyrostla hrubá stavba regionální centrály ČSOB

Výstavba nové regionální centrály skupiny ČSOB v Hradci Králové postoupila do další fáze. V červenci byla dokončena hrubá stavba železobetonového skeletu s konstrukcemi fasád, zelených střech a technickým vybavením. S úplným dokončením a nastěhováním zaměstnanců se počítá v příštím roce.

„Stavíme zde soběstačnou budovu, tedy šetrnou k životnímu prostředí. Na základě zkušeností z obou objektů Kampusu v pražských Radlicích do posledního momentu ladíme technologické vybavení budovy tak, aby funkce a provoz domu byl optimální. Těším se, až se krajina na střeše domu vizuálně propojí s hřebenem Orlických hor a panoramatem Krkonoš,“ uvádí Roman Brychta, architekt budovy ze studia Projektil.

Do objektu se přestěhuje call centrum a zpracovatelské centrum i s regionální bankovní pobočkou, kavárnou otevřenou i veřejnosti nebo drobnými obchody a službami.

„Společenská odpovědnost a udržitelnost je v ČSOB základem firemní filozofie. Hradecká budova se bude vyznačovat mimořádnou ohleduplností k životnímu prostředí. K vytápění a chlazení budou třeba sloužit tepelná čerpadla využívající energii ze zemního masivu prostřednictvím 108 energetických vrtů hlubokých až 200 metrů“, doplnil Ivo Koukol, ředitel výstavby budov ČSOB.

Stavba největší mimopražské budovy ČSOB byla na labském nábřeží v lokalitě Aldis zahájena v prosinci 2018. První fázi výstavby zajistila společnost Geosan Group, železobetonový skelet pak dostala na starost společnost Syner. Od roku 2021 by zde měla působit více jak tisícovka zaměstnanců.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v pobočkách i online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance. Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

ČSOB a NejBusiness.cz

Datum

6. srpna 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7292 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál