P3 rozšiřuje nově získaný průmyslový park v rakouském Bruck an der Leitha

P3 rozšiřuje nově získaný průmyslový park v rakouském Bruck an der Leitha

Společně s akvizicí panevropského portfolia logistických nemovitostí Maximus získal singapurský státní majetkový fond GIC, potažmo P3 Logistic Parks, i svůj první park na území Rakouska. První výraznou rakouskou investicí P3 bude expanze a rozšíření logistického parku v Bruck an der Leitha pro klienta WLS – Weindel Logistic Service.

Rakousko bezesporu patří k zemím, které jsou pro logistiku a pro rozvoj celoevropské platformy P3 klíčové. „Díky akvizici a vstupu na rakouský trh jsme získali další zajímavou lokaci, která posílí naše postavení developera a správce vysoce kvalitních nemovitostí a skladů, stejně jako ambice dalšího růstu ve středoevropském regionu,“ říká Peter Jánoši, výkonný ředitel P3 pro Slovensko, do jehož správy nový park spadá.

P3 park v Bruck an der Leitha má výbornou polohu nejen s ohledem na blízkost Vídně, letiště Schwechat nebo slovenské hranice, ale i s ohledem na přímé dálniční napojení na okolní země. „Společně s logisticko-průmyslovým parkem v Lozornu a prvním parkem městského typu u bratislavského letiště, se tak stáváme silným přeshraničním developerem, který v blízkém dosahu tří metropolí – Vídně, Bratislavy a Budapešti – přináší širokou škálu nemovitostí na míru šitých řešení ro nájemce z oblastí e-commerce, retailu, služeb, FMCG, ale i distribuce a výroby,“ dodává Peter Jánoši.

Dlouhodobým nájemcem nově získaného parku v rakouském Bruck an der Leitha je logistická společnost WLS – Weindel Logistic Service. „V parku sídlíme od jeho vybudování v roce 1990. Poskytujeme služby mezinárodním i rakouským klientům z oblastí rychloobrátkového zboží, včetně největších výrobců potravin,“ říká Friedrich Braun, generální ředitel společnosti Weindel Group – Share Management, a dodává: „s P3 Logistic Parks jsme se zároveň dohodli na co nejrychlejším rozšíření parku, protože s růstem našich zákazníků se pojí i náš pozitivní rozvoj.“

Na základě platného stavebního povolení získaného koncem dubna začala P3 s expanzí parku. „Celková rozloha parku po jeho plánovaném rozšíření na konci letošního roku bude 32 000 m². Budovy splňují kritéria nejvyšší kategorie A, do kterých jsme ekologicky začlenili systém tepelného čerpadla s využitím podzemní vody na vytápění i chlazení, LED osvětlení a střechy jsou připravené na instalaci fotovoltaického systému,“ upřesňuje Peter Jánoši a k dalším rozvojovým aktivitám P3 dodává: „investice a rozšiřování plánujeme nejen v získaných nemovitostech či našich parcích v Lozornu, Bratislavě a Košicích, ale s ohledem na perspektivní lokalitu hledáme další možnosti expanze i na rakouském trhu.“

P3

P3 je dlouhodobý vlastník, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou přes 5,7 milionu m² a pozemky v klíčových logistických lokalitách připravené pro okamžitou výstavbu. P3 působí ve 12 zemích, v Evropě staví a investuje už více než dvacet let. Společnost má sídlo v Praze a zaměstnává přes 160 lidí napříč 9 pobočkami v klíčových evropských městech, kde nabízí integrované služby pro development a správu budov.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 80 průmyslových nemovitostí v 17 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 1,4 milionu m². Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace.

Zdroj informací

P3 a NejBusiness.cz

Datum

29. července 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8297 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál