American Express, Discover, Mastercard a Visa spolupracují na rozšíření placení online nákupů na jedno kliknutí

American Express, Discover, Mastercard a Visa spolupracují na rozšíření placení online nákupů na jedno kliknutí

E-commerce se po celém světě těší rostoucímu zájmu zákazníků, jimž umožňuje vybrat si nejen, kde bezpečně a rychle nakoupí, ale i jakou platformu k tomu použijí. Je proto potřeba, aby bylo placení online nákupů jednoduché a konzistentní, bez ohledu na použitý digitální kanál a platební kartu. Společnosti American Express, Discover, Mastercard a Visa oznámily zahájení technické přípravy rozšíření online plateb na jedno kliknutí (Click to Pay) postavených na bezpečnostním standardu Secure Remote Commerce sdružení EMV® i mimo Spojené státy. V první vlně se služba rozšíří do Austrálie, Brazílie, Hongkongu, Irska, Kanady, Kataru, Kuvajtu, Malajsie, Mexika, na Nový Zéland, do Saúdské Arábie, Singapuru, Spojených arabský emirátů či Velké Británie. Další země budou následovat.

Cílem řešení Click to Pay je zajistit, aby placení online nákupů na webových stránkách ve verzích pro počítače i pro mobilní zařízení, nákupů uskutečňovaných pomocí mobilních aplikací i prostřednictvím různých chytrých zařízení bylo ve všech případech stejně jednoduché a poskytovalo stejnou úroveň zabezpečení. Click to Pay nahradí časově náročné zadávání platebních a osobních údajů. Toto pokročilé digitální řešení je obdobou jednotné podoby placení v kamenných obchodech, kde je jeden platební terminál schopen přijímat platby libovolnou platební kartou. Snahou zúčastněných firem je dosáhnout univerzálního použití a poskytnout spotřebitelům možnost platit své nákupy v libovolném online obchodě snadno a bez ohledu na použitý platební systém.

Ve Spojených státech oznámily společnosti American Express, Discover, Mastercard a Visa uvedení univerzálního platebního řešení Click to Pay v říjnu 2019. Nyní svým zákazníkům poskytuje možnost platit prostým kliknutím již více než 10 000 obchodníků včetně divize Marketplace společnosti Rakuten U.S., společnosti Joseph A. Bank, Saks Fifth Avenue, SHOP.com a mnoha dalších. Mezi další firmy z celého světa, které podporu novému řešení již oznámily, se řadí například Emirates, Pizza Hut Australia, Ticketek, The Warehouse či Torpedo7. Z pohledu prodejců toto řešení zamezuje možným komplikacím při nákupech či zasílání finančních darů v online prostředí, kde bylo pro uskutečnění platby dosud nutné ručně zadat platební kartu. Obchodníkům bude stačit jediné platební tlačítko (virtuální terminál) pro více značek karet, což pro spotřebitele znamená jednodušší a plynulejší platbu.

Aby bylo možné nové řešení podporující všechny zúčastněné platební systémy rychle rozšířit mezi další obchodníky, spolupracují jmenované karetní společnosti na jeho zavedení s poskytovateli platebních služeb a platebních bran i vydavateli platebních karet. Ve Spojených státech patří mezi důležité partery, kteří službu Click to Pay nabízejí, například společnosti ACI Worldwide, Aurus, Blackbaud, BlueSnap, Braintree (spadající pod PayPal), Cybersource, Global Payments, Mastercard Payment Gateway Services či Square. Souběžně s tím, jak se služba Cilck to Pay rozšiřuje do nových teritorií, získává podporu také od dalších partnerů, a to mimo jiných od Checkout.com, Noon Payments, SafeCharge a Windcave.

American Express

American Express je poskytovatel integrovaných platebních služeb s celosvětovou působností. Svým klientům poskytuje produkty, znalosti a zkušenosti, jež jsou přínosem pro jejich životy i obchod.

Discover

Discover Financial Services je společnost poskytující přímé bankovní a platební služby pod jednou z nejznámějších značek v oboru finančních služeb ve Spojených státech. Od svého založení v roce 1986 se společnost vypracovala na jednoho z nejvýznamnějších vydavatelů platebních karet ve Spojených státech. Společnost vydává kartu Discover, jež v USA jako první představila koncept hotovostních odměn. Společnost také nabízí studentské a osobní půjčky, běžné a spořicí účty či termínované vklady. Discover je provozovatelem sítě Discover Global Network zahrnující Discover Network s miliony obchodníků a přístupem k hotovosti; PULSE, jednu z největších sítí bankomatů; a platební síť Diners Club International, jejíž karty jsou akceptovány po celém světě.

Mastercard

Mastercard je technologická společnost s celosvětovou působností v oboru zprostředkování plateb. Zajišťováním bezpečných, jednoduchých, chytrých a snadno dostupných platebních transakcí Mastercard podporuje a propojuje inkluzivní digitální ekonomiku prospěšnou všem, kdekoliv na světě. Inovace a řešení využívající zabezpečených dat a sítí, partnerství a energie společnosti Mastercard pomáhají jednotlivcům, finančním institucím, vládním orgánům i firmám naplňovat beze zbytku jejich potenciál. Firemní kultura společnosti a vše, co Mastercard dělá uvnitř i navenek, se řídí firemním kvocientem slušnosti. Se společností Mastercard je možné se spojit ve více než 210 zemích a oblastech. Mastercard vytváří udržitelný svět, v němž se všem nabízejí možnosti k nezaplacení.

Visa

Visa Inc. je světovým lídrem v digitálních platbách. Společnost za své poslání považuje propojování lidí po celém světě prostřednictvím nejinovativnější, nejspolehlivější a nejlépe zabezpečené platební sítě, jež podporuje jednotlivce, firmy i celé ekonomiky. Moderní globální síť zpracování plateb VisaNet zajišťuje spolehlivé a zabezpečené platby kdekoliv na světě, přičemž dokáže zpracovat více než 65 000 transakčních sdělení za sekundu. Zaměření společnosti na inovace je katalyzátorem rychlého rozvoje elektronického obchodu dostupného po celém světě prostřednictvím mnoha různých zařízení.  S tím, jak svět nahrazuje analogové technologie těmi digitálními, určuje společnost Visa pomocí své značky, produktů, zaměstnanců, sítě a dosahu budoucnost obchodu.

Zdroj informací

Visa Inc. a NejBusiness.cz

Datum

18. července 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6448 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál