Britská spalovna odpadu zvolila turbínu z plzeňské Doosan Škoda Power

Britská spalovna odpadu zvolila turbínu z plzeňské Doosan Škoda Power

Pro švýcarskou společnost Hitachi Zosen Inova plzeňský výrobce parních turbín Doosan Škoda Power vyrobil a nainstaluje turbosoustrojí pro spalovnu Rookery South Energy Recovery Facility v britském Bedfordshiru. Turbínu o výkonu 67 MW včetně příslušenství bude provozovat konsorcium firem Covanta a Veolia a její uvedení do ostrého provozu je plánováno na konec března 2021.

Doosan Škoda Power dodá kromě turbíny také generátor, trafo buzení, olejový systém a systém vysokotlaké hydrauliky. Zakázka je na klíč, tj. včetně montáže a najíždění na stavbě. Ukončení montáže je v tuto chvíli plánováno na konec letošního října a první pára by měla být vyrobena koncem března 2021.

„Podobné projekty už pro Hitachi Zosen Inova realizujeme v Istanbulu nebo nově v britském Newhurstu. Naše turbíny, které jsou vhodné pro celou řadu různých aplikací včetně výroby elektřiny z odpadků, tak svým dílem celosvětově přispívají ke snížení množství komunálního odpadu, který by jinak skončil v nevzhledných příměstských skládkách. Jsme hrdí, že se můžeme podobných prospěšných projektů účastnit,“ shrnuje Tomáš Starý, manažer projektu v Doosan Škoda Power.

„Se společností Doosan Škoda Power jsme již dříve spolupracovali na několika projektech a těšíme se, že se opět budeme moci spolehnout na jejich odborné znalosti v tomto důležitém projektu ve Velké Británii,“ říká Kaan Türkyilmaz, manažer projektu ve společnosti Hitachi Zosen Inova.

Turbínu se navzdory komplikacím způsobeným pandemií COVID-19 podařilo vyrobit a expedovat o dva měsíce dřív, než určovala smlouva. Nadměrnému nákladu o celkové hmotnosti více než 240 tun museli začátkem května při cestě do přístavu v Lovosicích asistovat technici společnosti ČEZ Distribuce, kteří po trase transportu nadzvedávali elektrické vedení. Z Lovosic náklad zamířil do přístavu v Hamburku a následně přes anglický přístav Tilbury až na místo určení.

Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group, která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína – generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenosti a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

Zdroj informací

Doosan Škoda Power a NejBusiness.cz

Datum

10. července 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7525 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál