Start it od ČSOB vybral další firmy

Start it od ČSOB vybral další firmy

ČSOB vybrala z rekordních 76 přihlášek deset inovativních firem do vlastního akceleračního programu Start it @ČSOB. Celkem tak banka ve čtyřech kolech pomohla už 21 projektům. Startupy, které se probojovaly do finále, reagují na současnou situaci, trend digitalizace a přesun nejen pracovních aktivit z off-line do on-line prostředí. Firmy, které programem úspěšně prošly, již uvedly své produkty na trh, získaly významné investory i oborová ocenění.

„V poslední době jsou úspěšné zejména firmy, které využívají moderní technologie, digitalizaci a umělou inteligenci, zlepšují lidem život a usnadňují práci. Řada z těch, které vybrala porota do další vlny našeho programu, reaguje na současnou situaci a přesun mnoha činností do digitálního prostředí. Je vidět, že české startupové prostředí umí rychle reagovat na nové výzvy,“ říká Zuzana Paulovics, lídr Start it @ČSOB. „Mám velkou radost i z toho, že naše firmy jsou úspěšné i u investorů na mezinárodním poli. Potvrzuje to správnost nastavení našeho akcelerátoru, který dopředu neomezuje oblast podnikání startupů. Hodnotíme především inovativnost a kvalitu, “ dodává Zuzana Paulovics.

„Program Start it @ČSOB nám pomohl v komunikaci se zákazníky i s tím, jak náš produkt distribuovat. Pomáhal nám celý projektový tým, rady a doporučení byly skutečně šité na míru našim potřebám. V tom je tento akcelerátor unikátní,“ říká zakladatel firmy KváseCZECH Ľubomír Kobéda. Ten vytvořil balíčky s tzv. spícím kváskem, které lidem umožňují snadno si upéct pravý kváskový chléb. KváseCZECH se letos stal absolutním vítězem soutěže T-Mobile Rozjezdy a úspěšně se prodává i na on-line obchodech Rohlík a Mall.cz.

Poradenství na míru a možnost diskutovat plány s experty na podnikání i finance oceňuje i Martin Rehák, zakladatel firmy Resistant AI, která poskytuje zabezpečení pro automatizované procesy v oblasti fintech a bankovnictví. „Program nám poskytl neocenitelnou pomoc – umožnil nám poznat prostředí banky a pochopit potřeby a očekávání různých skupin zákazníků,“ říká Martin Rehák. Resistant AI se letos podařilo získat významnou investici od amerického fondu Index Ventures aj. – na další rozvoj dostal více než 70 milionů korun.

Jak program funguje

Startupy vybrané odbornou porotou využívají po dobu pěti měsíců workshopy na různá témata, poradenství a mentoring přímo na míru. Program jim také poskytuje výhody plynoucí z členství v prestižní mezinárodní síti GAN. Do finálního výběru již pátého kola se probojovaly projekty Bear Inspector, Boon, Furtodo, Happenee, OpenWise, PBRDigital, Pointee, Potty tabs, Valuo Technologies a Yes-research.

Start it @ČSOB vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu. V rámci skupiny KBC byl projekt spuštěn i v Maďarsku. Český i Belgický akcelerátor jsou členy GAN, vysoce ceněné komunitě akcelerátorů, partnerů a investorů. Ta sdružuje přes 10 000 nejlepších startupů ze šesti kontinentů.

Startupy v pátém kole Start it @ČSOB:

  • Bear Inspector – nástroj pro sledování efektivity programátorů
  • Boon – kvalitativně nový fast food, který staví na zdravém a udržitelném životním stylu
  • Furtodo – chytré poštovní schránky umožňující předání zásilek z e-shopů i když nejste doma
  • Happenee – nástroj pro plánování a realizaci on-line eventů
  • OpenWise – chytrý produktový katalog umožňující personalizovaný přístup k zákazníkům v masovém měřítku
  • PBRDigital – nástroj pro efektivní onboarding nových zaměstnanců pomocí virtuální reality
  • Pointee – nástroj na efektivní řízení procesů umožňující odhalování slabších článků a příčin jejich vzniku
  • Potty tabs – tablety, které zábavnou formou pomohou naučit děti používat nočník
  • Valuo Technologies – platforma, která umí určit cenu jakéhokoli bytu či domu
  • Yes-research – nástroj pro efektivní řízení obchodních ploch nákupních center

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů na pobočkách i v online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna, přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance.

Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. ČSOB v roce 2018 odvedla státu jako druhý největší plátce daně z příjmu právnických osob 8,4 miliardy Kč a na mzdách 8300 zaměstnancům vyplatila 6,2 miliardy Kč. ČSOB podpořila českou ekonomiku celkovou částkou 780 miliard Kč. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

26. června 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3654 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál