Turbína z plzeňské Doosan Škoda Power úspěšně pokračuje na cestě do Japonska

Turbína z plzeňské Doosan Škoda Power úspěšně pokračuje na cestě do Japonska

První parní turbína v historii, která z plzeňského výrobního závodu Doosan Škoda Power míří do Japonska, opustila brány výrobního závodu a úspěšně dorazila do přístavu v Hamburku. Poté zamíří do cílové destinace Sodegaura v prefektuře Čiba, která je zároveň místem výstavby nové elektrárny na biomasu, pro kterou je turbína určena.

Pomyslným klíčem k japonskému energetickému trhu je dvoutělesová parní turbína Doosan Škoda Power DST-S10 o výkonu 75 MW. Obě tělesa turbíny jsou pro zkrácení montážního času na stavbě dodávány ve smontovaném stavu. Taková konfigurace umožňuje zkrátit montážní čas až o několik měsíců, což je pro zákazníky nesmírná výhoda.

Při přepravě více než 150tunového soustrojí středotlakého a nízkotlakého tělesa přes říční přístav v Lovosicích museli přepravní experti operovat s nestálými klimatickými podmínkami s malým množstvím sněhových a dešťových srážek. Den D pro obří těleso nastal 28. února, kdy náklad opustil výrobní závod Doosan Škoda Power, přesunul se do Lovosic a už 9. března byla turbína bez větších komplikací vyložena v Hamburku. Vysokotlaké těleso a ostatní části turbíny putovaly do Hamburku ve standardních kamionech.

Další fází projektu bude samotná realizace na stavbě, která by měla podle plánu začít v září letošního roku instalací a ustavením turbíny. Po dokončení montáže ostatních stavebních a provozních souborů elektrárny budou na přelomu roku 2021 a 2022 probíhat zkoušky a postupné uvádění do provozu. Samotné předání díla ke komerčnímu provozu je naplánované na červen 2022.

O Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group, která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

 

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína - generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenosti a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

Zdroj informací

Doosan Škoda Power a NejBusiness.cz

Datum

12. června 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7095 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál