DB Schenker investuje do Volocopter

DB Schenker investuje do Volocopter

Německý start-up Volocopter získal pro další etapu financování, v níž shání 87 milionů eur, podporu globálního poskytovatele logistických služeb DB Schenker. Získané finanční prostředky společnost využije na certifikaci letounu VoloCity, nábor expertů z oboru a také na podporu komerčního využití druhé generace nákladního dronu VoloDrone.

Kromě DB Schenker se novými investory staly také společnosti Mitsui Sumitomo Insurance Group, MS&AD Ventures a TransLink Capital (Japan Airlines a Sompo Japan Insurance). Financování série C se rovněž účastní stávající investoři Lukasz Gadowski a společnost btov. Doposud firma Volocopter získala zdroje ve výši 122 milionů eur.

Volocopter vyvíjí autonomní elektrické letouny s možností vertikálního startu a přistání (electrical Vertical Take-Off Landing, eVTOL) jako je VoloCity pro rozšíření dopravních možností v největších světových metropolích o leteckou taxislužbu. Na konci minulého roku společnost uskutečnila veřejný let přes Marina Bay Reservoir v Singapuru, kde demonstrovala připravenost technologie pro komerční využití. Tamtéž má vyrůst i první základna VoloPort, odkud budou pasažéři nastupovat do „létajícího taxi“. Loni v říjnu společnost představila prototyp VoloDrone, který naznačuje expanzi společnosti i do sektorů logistiky, zemědělství a stavebnictví.

„Jsme přesvědčeni, že technologie Volocopter má potenciál přivést přepravu a logistiku do další dimenze. DB Schenker už testuje autonomní a elektrická vozidla v rámci několika projektů v běžném provozu. Zapojení VoloDrone do našeho dodavatelského řetězce nám v budoucnu umožní nabídnout našim klientům rychlejší a ekologičtější doručování. Jsme nadšení, že se můžeme podílet na vývoji této technologie,“ říká Jochen Thewes, CEO společnosti DB Schenker.

„Nová struktura akcionářů výrazně posílila naši síť globálních strategických a finančních partnerů. S nimi tak můžeme naplnit naši ambici zpřístupnit technologie městské letecké mobility pro zboží a pasažéry. S našimi novými partnery máme nyní zajištěné know-how a dlouhodobé financování k tomu, aby se tato ambice stala realitou,“ říká Florian Reuter, CEO společnosti Volocopter.

Při této příležitosti byli jmenováni do poradního týmu společnosti Yifan Li, viceprezident Geely Holding Group Co, Ltd., a Jochen Thewes, CEO společnosti DB Schenker. Pro další zlepšení rozhodování ve vedení zasednou v týmu i dva nezávislí členové s významnými zkušenostmi z oboru – bývalý CEO Daimler AG Dr. Dieter Zetsche, a zakladatel CAS Software AG Martin Hubschneider. Srdečně vítáme nové členy týmu, zejména Dietera Zetsche a Martina Hubschneidera. Poradní tým bude pomáhat vedení společností ve strategickém rozvoji městské letecké mobility na globálních trzích a také s přípravami na potenciální první veřejnou nabídku akcií (IPO),“ říká předseda představenstva Volocopter Stefan Klocke.

Volocopter v loňském roce provedl několik veřejných letů: na helsinském letišti, ve Stuttgartu, a také přes záliv Marina Bay v Singapuru. Jako první eVTOL společnost, která získala certifikaci Design Organisation Approval od Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA), usiluje německý poskytovatel služeb letecké taxislužby o komerční licenci a první lety očekává v horizontu dvou až čtyř let.

Profil DB Schenker

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení - od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě inovačních řešení nabízí komfort komplexních služeb, individuální přístup, vysokou profesionalitu a oporu spolehlivého partnera. Disponuje širokým technickým, technologickým i kapitálovým zázemí.

Celosvětová síť DB Schenker zahrnuje 130 zemí, kde zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků. Na každém kontinentu jsou pobočky DB Schenker klíčem k těsné blízkosti k zákazníkům a umožňují organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn, divize logistiky.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 2200 kvalifikovaných spolupracovníků na 22 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokáže být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb společnost dbá na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebírá aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snaží se přinášet užitek nad rámec společnosti.

DB Schenker patří podle žebříčku Czech Top100 mezi stovku nejvýznamnějších firem v České republice.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

9. června 2020

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6873 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál