ČSOB má jako první v ČR světovou bankomatovou novinku

ČSOB má jako první v ČR světovou bankomatovou novinku

ČSOB zavedla jako první na českém trhu do provozu řadu bezkontaktních bankomatů DN series. Tato světová novinka přináší vyšší komfort klientům, zrychluje jejich obsluhu a je dalším krokem v rozvoji bezobslužných poboček. Bankomaty se vyznačující velkou dotykovou obrazovkou, uživatelsky příjemným ovládáním a vylepšenou ochranou před možným zneužíváním platebních karet. Na vývoji tohoto zařízení se ČSOB sama podílela.

„Uvedení nové řady bankomatů do provozu nám pomáhá plnit naše vize v oblasti inovací a bezobslužných poboček, modernizuje vzhled naší bankomatové sítě, posiluje bezpečí a ochranu klientů a zvyšuje kapacitu vkladů a výběrů. ČSOB se jako jedna z mála bank na světě na vývoji DN series i podílela, a proto má přednost při jejich uvádění do ostrého provozu,“ říká Michaela Lhotková, výkonná ředitelka ČSOB pro platební řešení a inovace.

S novým typem bankomatu se lidé mohou setkat už na osmi pobočkách ČSOB, například v Praze v Lidické ulici, v Plzni Americká, nebo v Praze v ulici Vinohradská, kde byl instalován vůbec první výběrový bankomat této nové modelové řady na světě. Postupně se bude objevovat na stále více místech po celé ČR s tím, jak bude končit životnost stávajících modelů.

Bankomat DN series je specifický tím, že zabírá méně místa než stávající zařízení, ale umí zpracovat větší objem hotovosti s rychlostí až deset bankovek za vteřinu, což je světový unikát. Spotřebuje i méně energie. Je přizpůsobený pro osoby na vozíčku a mohou ho obsluhovat i osoby se zrakovým hendikepem. Bankomat zaujme i tím, že na jednotlivé transakce je uživatel upozorněn diodovými zónami.

ČSOB pokračuje v investicích do modernizace způsobů obsluhy klientů a zvyšování úrovně služeb v souladu s trendy digitalizace a společenské odpovědnosti. Z nových bankomatů lze snadno bezkontaktně vybírat peníze pomocí karet nebo mobilu, jsou šetrnější, snadno se udržují i při současných zvýšených hygienických nárocích a jsou plně přizpůsobené hendikepovaným.

ČSOB provozuje celkem 1012 bankomatů, z nichž je 530 bezkontaktních a 247 vkladových. Všechna zařízení jsou upravena pro klienty se zrakovým postižením. ČSOB má i mobilní bankomat, který využívají třeba pořadatelé festivalových akcí.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v pobočkách i online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance.

Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

8. června 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5955 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál