Pořadí pracovních benefitů začíná měnit svou popularitu ve prospěch zdraví

Pořadí pracovních benefitů začíná měnit svou popularitu ve prospěch zdraví

Návrat zaměstnanců do kanceláří, na úřady, ministerstva a další pracoviště je v plném proudu a většina lidí se ptá, co bude dál. Stále častěji Češi začínají volat po bezpečnějších, zdravějších a lidskému organismu prospěšnějších podmínkách. Nezaměřují se ovšem pouze na důsledky a hrozby pandemie viru COVID 19, ale také na další aspekty svého zdraví, které je možné na pracovištích lépe udržovat.

Vlna pandemie koronaviru, která se prohnala přes ČR, doslova odstartovala u zaměstnanců nejrůznějších profesí celou řadu otázek i obav o své zdraví. „Je paradoxem, že až taková celosvětová  zkušenost dohnala spoustu lidí ke konkrétním činům“ uvádí Kateřina Zaydlarová, ředitelka Centra zdravého sezení a pokračuje: „Oproti tomu je pozitivní, že spousta zaměstnavatelů u nás dnes nabízí nejrůznější benefity, které Čechům můžou zdraví posílit.“ Faktem totiž je, že průměrný zaměstnanec stráví každý měsíc ve své práci 40, mnohdy ale i 60 hodin týdně. Pokud pracuje například v kanceláři, má dnes možnost podpořit své zdraví tím, že se dohodne se svým zaměstnavatelem na benefitu ve formě výškově nastavitelného stolu či zdravotní židle.

Končící karanténa navíc prokázala, že lze ve spoustě odvětví kombinovat práci v kanceláři s prací prostřednictvím home office. A právě zde se také začíná objevovat nový trend. Tím jsou zvyšující se žádosti Čechů na jejich zaměstnavatele o benefit ve formě příspěvku na pořízení zdravotní židle domů. Tento benefit se raketovým tempem stává stále oblíbenějším, a to zejména z důvodu, že jej mohou zaměstnanci využívat doma i poté, co mají práci hotovou a dalším způsobem tak posílit své zdraví.

„Lidé se starají o své zdraví více než kdy dřív, každý si je vědom, že je nezbytné být v kondici“ dodává Kateřina Zaydlarová a zakončuje: „Trendem se navíc stává, že zaměstnanci požadují po zaměstnavatelích čím dál více zdravě nastavené pracovní prostředí na úkor ostatních benefitů, které již nejsou tak atraktivní, a to jak v kanceláři, tak při práci doma na home office.“

Je velmi pravděpodobné, že zaměstnavatelé nebudou mít problém vycházet požadavkům na benefity v podobě zdravotní židle či výškově nastavitelného stolu vstříc. Základní modely těchto výrobků totiž s přehledem cenově smetou ze stolu slušnou řádku zbytečně předražených mobilních telefonů, které jsou Čechům jako nástupní benefit často nabízené. Zdravotní židle mají navíc nesporný přínos pro zdraví, znatelně delší životnost a další výhody.

SpinaliS

Centra zdravého sezení SpinaliS jsou sítí showroomů po celé České republice, která se specializují na prodej a poradenství v oblasti zdravého sezení. Kancelářské zdravotní židle SpinaliS vybavené unikátním mechanismem - pohyblivým sedákem na pružině 4. generace - jsou celosvětově patentovanou zdravotní pomůckou k prevenci i léčbě onemocnění pohybového aparátu s prokazatelným účinkem. V Centrech zdravého sezení SpinaliS si zákazníci mohou vyzkoušet jednotlivé modely židlí SpinaliS a zdarma si je také zapůjčit na vyzkoušení domů nebo do kanceláře.

Zdroj informací

SpinaliS a NejBusiness.cz

Datum

1. června 2020

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5985 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál