Doosan Škoda Power pokračuje v úspěšném tažení Latinskou Amerikou

Doosan Škoda Power pokračuje v úspěšném tažení Latinskou Amerikou

Do paroplynové elektrárny Punta del Tigre, vzdálené několik desítek kilometrů od uruguayské metropole Montevidea, plzeňská společnost Doosan Škoda Power úspěšně instalovala a spustila dvoutělesovou kondenzační parní turbínu s přihříváním o výkonu 200 MW (DST-S20) včetně provozního příslušenství. Projekt nazývaný Punta del Tigre B o celkovém výkonu 530 MW doplňuje stávající projekt Punta del Tigre A. Pro uruguayskou elektrárenskou společnost Usinas y Transmisiones Eléctricas, která elektrárny vlastní, byl tento projekt největší investicí za posledních 40 let.

Projekt se začal realizovat v září 2013 a oficiálně byl předán koncovému majiteli v listopadu 2019. Doosan Škoda Power na něm spolupracovala s korejskou EPC společností Hyundai Engineering & Construction Co. Ltd. Jedná se o vůbec první paroplynový cyklus v Uruguayi, který pokryje až 25 % spotřeby elektřiny a významně tak přispěje ke stabilizaci sítě, která až donedávna spoléhala převážně na místní vodní elektrárny. Předmětem dodávky ze strany plzeňského výrobce bylo kromě 200MW turbíny také provozní příslušenství zahrnující generátor, řídící systém a polní instrumentaci, olejový systém, potrubí, systém ucpávkové páry a odvodnění.

„Při realizaci projektu našemu EPC partnerovi na stavbě asistoval tým našich inženýrů, abychom zajistili jeho hladký průběh. Společnými silami se nakonec celý projekt podařilo úspěšně dokončit a předat majiteli. Projekt se však nevyhnul drobným komplikacím danými místními specifiky, počínaje složitou koordinací dodavatelů a stávkami místních odborových organizací konče,“ shrnuje Jindřich Závodný, manažer projektu v Doosan Škoda Power.

Doosan Škoda Power si dobrou reputaci svých výrobků a doprovodných služeb v Latinské Americe buduje už dlouhé roky. Z posledních realizací v tomto regionu stojí za zmínku dodávka 200MW turbosoustrojí do uhelné elektrárny Termotajasero v Kolumbii a také dvou 153MW turbín s příslušenstvím pro projekt Paco v Panamě. Regionální manažeři se shodují na tom, že plzeňská firma má konkurenční výhodu také díky skvělé práci obchodního zastoupení v regionu.

Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group, která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty. Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína - generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenostmi a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

Zdroj informací

Doosan Škoda Power a NejBusiness.cz

Datum

29. května 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8372 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál