Continental Barum pomáhá regionu

Continental Barum pomáhá regionu

Situace, které čelí většina obyvatel naší planety nemá v poslední době obdoby. Pandemie nemoci Covid-19 zcela ochromila život v naší republice a zásadně zabrzdila hospodářství a zastavila průmyslový chod mnoha firem. V souvislosti se zamezením šíření koronaviru mezi lidmi a zaměstnanci byly vládou a firmami nařízeny přísná hygienická opatření za použití pomůcek, kterých byl zoufalý nedostatek. Mezi lidmi vznikla vlna solidarity – jednotlivci začali šít textilní roušky, tisknout ochranné štíty nebo vyrábět improvizované masky apod., především pro zdravotnický personál.

Také firma Continental Barum dokázala zaplnit díru na trhu s desinfekcemi a textilními rouškami svépomocí. Pro potřeby svých zaměstnanců začala desinfekci míchat z vlastních surovin a poté distribuovala do nově instalovaných dávkovačů umístěných na místech velké koncentrace zaměstnanců. Dále se komunikační centrum výroby lan na téměř dva měsíce změnilo v improvizovanou šicí dílnu. Za tu dobu zde kolegyně na dvou šicích strojích ušily 2046 roušek, které našly okamžité využití u dalších zaměstnanců firmy.

V areálu společnosti se nachází privátní zdravotní středisko, které zabezpečuje také lékařské preventivní prohlídky zaměstnanců. Pro potřeby praktických lékařek a dalšího zdravotnického personálu společnost uvolnila ze svých zásob respirátory třídy FFP2 i FFP3, jednorázové rukavice, ochranné kombinézy a ochranné brýle. Pomohli jsme zdravotnímu středisku vykrýt počáteční období, kdy byl problém na trhu zdravotnické ochranné prostředky vůbec zajistit.

Z nakoupených zásob společnosti Continental Barum byly další ochranné prostředky poskytnuty i zaměstnancům externích dodavatelských firem. Počínaje jednorázovými ústenkami a litry desinfekcí pro stravovací společnost Aramark až třeba po vybavení externí ostrahy objektů v Otrokovicích.

S Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje společnost Continental Barum pravidelně spolupracuje při pravidelných součinnostních cvičení.

„Logickým krokem v podpoře našich dobrých vztahů s HZS ZK je poskytnutí potřebných sad pneumatik pro požární techniku. Jedná se o pláště pro nákladní i osobní zásahová vozidla“, vysvětluje Jan Pavlíček, ředitel divize ESH společnosti Continental Barum s.r.o.

V době nejvyšší nouze, kdy záchranářům chyběly ochranné prostředky jsme Zlínskému záchrannému sboru poskytli 5000 ks jednorázových rukavic a 100 ks ochranných oděvů. Další podporou bylo poskytnutí pneumatik na tři sanitní vozy.

Společnost Continental Barum patří k nejvýznamnějším podnikům Zlínského kraje, který se aktivně podílí na kulturně-společenském životě nejen zaměstnanců a jejich rodin, ale i celého regionu, a to během celého roku. „V rámci našich CSR aktivit se snažíme náš region podporovat pravidelně, protože věříme, že každá firma by měla mít společenskou odpovědnost a podporovat lokalitu a region, ve kterém působí. Do nejrůznějším zdravotních, společenských, kulturních, sportovních a vzdělávacích aktivit, které mají za cíl podpořit region, směřujeme každoročně několik milionů korun“, doplňuje Libor Láznička, jednatel společnosti Continental Barum a šéf firemní CSR komise.

Continental AG

Společnost Continental vyvíjí pokrokové technologie a služby pro dopravu osob i zboží, založené na udržitelném rozvoji a vzájemném datovém propojení. Firma byla založena v roce 1871 a vyvinula se ve společnost zaměřenou na moderní technologie v oblasti bezpečnosti, úsporného provozu a inteligentních i dostupných řešení pro vozidla, stroje, provoz a dopravu. V roce 2019 Continental dosáhl předpokládaného obratu ve výši 44,5 miliardy eur a v současnosti zaměstnává okolo 240 000 osob v 59 zemích světa.

Continental Automotive vyrábí mimo jiné automobilovou elektroniku, palivové dopravní jednotky, řídicí jednotky motorů a převodovek, senzory, dveřní moduly, klíčky, brzdové posilovače, elektrické vakuové pumpy, převodové jednotky pro elektronickou parkovací brzdu, ostřikovací systémy, rotační ventily a moduly pro recirkulaci výfukových plynů, aktuátory, vysokotlaká dieselová a benzinová čerpadla a turbodmychadla.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Otrokovicích, Trutnově, Ostravě (výroba i výzkumné R&D centrum) a Horšovském Týně. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen, Partizánske a Dolné Vestenice. V Česku zaměstnává koncern Continental AG 19 000 zaměstnanců.

Zdroj informací

Continental Barum a NejBusiness.cz

Datum

28. května 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6399 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál