ČSOB pomáhá regionům - divoká karta

ČSOB pomáhá regionům - divoká karta

I letos pokračuje úspěšný program ČSOB pomáhá regionům, který po celé České republice podporuje veřejně prospěšné iniciativy. Jejich význam se ještě umocňuje v současné situaci koronavirové pandemie. Program za uplynulých 8 let podpořil už 820 různých aktivit celkovou částkou více než 42 milionů korun. Do výběru úspěšných projektů se mohou zapojit i lidé. Hlasování o to, kdo získá tzv. divokou kartu, probíhá na webové stránce www.csobpomaharegionum.cz.

V každém kraji a v Praze, která je pro účely programu rozdělena na dva regiony, podpoří ČSOB v jarní vlně čtyři vybrané projekty. Tři z nich vybírá odborná porota, čtvrtý vzejde z hlasování veřejnosti. Celkem 60 projektů tak získá finanční prostředky, ČSOB přispěje 2 250 tis. korunami.

„V dnešní nelehké době je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Hlasování o tom, kdo získá divokou kartu, probíhá do 20. května. Projekt, který získá nejvíce hlasů, se společně se třemi dalšími, které vybrala odborná porota, pokusí získat co nejvyšší finanční pomoc od široké veřejnosti. Výše finančního příspěvku od ČSOB se odvíjí podle toho, jak úspěšné jsou iniciativy ve výběru peněz od individuálních dárců. Veřejnost pak jednotlivé projekty bude moci finančně podpořit od 2. června do 3. července. Nejúspěšnější v každém regionu získá od ČSOB 50 tisíc korun, na účty dalších tří poputuje 40 tisíc, 35 tisíc a 25 tisíc korun. Celkové výsledky jarního kola programu budou známy 8. července.

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů na pobočkách i v online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna, přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance.

Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. ČSOB v roce 2018 odvedla státu jako druhý největší plátce daně z příjmu právnických osob 8,4 miliardy Kč a na mzdách 8300 zaměstnancům vyplatila 6,2 miliardy Kč. ČSOB podpořila českou ekonomiku celkovou částkou 780 miliard Kč. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

14. května 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6082 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál