LG poprvé natočilo zápas Premier League v 8K rozlišení

LG poprvé natočilo zápas Premier League v 8K rozlišení

Společnost LG Electronics oznámila, že natočila první fotbalový zápas Premier League Tottenham Hotspur ve formátu 8K. Pořídila tak fotbalové záběry ve velmi vysoké kvalitě, kterou si uživatelé mohou vychutnat na nové řadě LG televizorů OLED a NanoCell 8K.

Dechberoucí záběry vznikly na zápase Tottenham vs. Burnley, který se konal na novém nejmodernějším stadionu Tottenham Hotspur 7. prosince 2019.

Na celém projektu spolupracovaly společnost LG a klub Tottenham spolu s oceněnou agenturou ShootMedia, zabývající se tvorbou a produkcí videí. Tým kameramanů a ostatních členů štábu vedl úspěšný producent Matt Rumsey. Díky využití čtyř 8K Red Monstro VV kamer a řadou další speciální techniky jako jsou objektivy apod., se společnosti ShootMedia podařilo zachytit neskutečné detaily a emoce celého zápasu.

Vzniklo 75sekundové video, které bude výhradně na televizorech LG 8K OLED a NanoCell promítané ve vybraných prodejnách po celém světě, a to už od konce března.

Televizory LG jsou prvními na světě, které překročily přísné požadavky stanovené Sdružením spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association) a definují tak novou generaci produktů a služeb 8K Ultra HD. Poskytují čtyřikrát více detailů než 4K TV a 16krát více než HDTV. Zároveň patří mezi první, které překračují specifické požadavky CTA, včetně požadavků týkajících se rozlišení, digitálních vstupů, vysokého dynamického rozsahu, upscalingu, bitové hloubky a metodiky měření. Nejnovější 8K televizory LG mají také vylepšený výkon, a to díky novému procesoru α (Alpha) 9 8K Gen 3 AI. Využitím technologie umělé inteligence a algoritmu „deep learning“ nabízí řada 2020 optimalizovanou kvalitu obrazu a zvuku pro všechny druhy obsahu.

„Náš Stadion světové úrovně je svého druhu technologicky nejvyspělejší na zemi. Je proto skvělé a příznačné, že společnost LG nabídla divákům po celém světě neskutečný sportovní zážitek, který mohou sledovat ve skutečném 8K rozlišení a my jsme toho součástí,“ řekl Fran Jones, který má v Tottenham Hotspur na starosti partnerství.

O společnosti LG Electronics

Společnost LG Electronics Inc. je globálním inovátorem v oblasti technologií a výroby, s působností na 140 místech a s více než 70 000 pracovníky po celém světě. S celosvětovým obratem v roce 2018 ve výši 54,4 miliard dolarů, se LG skládá z pěti společností – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions and Business Solutions. Společnost LG je předním světovým výrobcem televizorů, chladniček, klimatizací, praček a mobilních zařízení, včetně prémiových produktů LG SIGNATURE a LG ThinQ s umělou inteligencí. Nejnovější zprávy společnosti LG naleznete na adrese www.LGnewsroom.com.

Zdroj informací

LG Electronics Inc. a NejBusiness.cz

Datum

8. května 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.755 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál