Mars daruje komunitám 20 milionů dolarů v reakci na COVID-19

Mars daruje komunitám 20 milionů dolarů v reakci na COVID-19

Globální výrobce cukrovinek, potravin a krmiv pro domácí zvířata Mars oznámil, že podpoří celosvětový boj proti koronaviru formou věcných a peněžních darů ve výši 20 milionů dolarů. Rodinná firma se spojila se třemi globálními charitativními organizacemi, CARE, Světovým potravinovým programem OSN a Humane Society International, s cílem lépe podporovat komunity, v nichž působí, a pomáhat těm nejzranitelnějším ve svých rozšířených dodavatelských řetězcích.

Kromě této globální reakce je společnost aktivní také na místní úrovni: v České republice se spojily Mars, Royal Canin a závod na výrobu cukrovinek Mars Wrigley s cílem darovat více než šest tun potravin, čokolády a cukrovinek a více než dvě tuny krmiva pro domácí zvířata, a podpořit tak lidi, domácí mazlíčky a komunity nejvíce postižené pandemií.

V rámci své probíhající reakce na celosvětovou pandemii COVID-19 sdílí rodinná firma Mars aktualizované informace o svých krocích, které jsou zaměřeny na podporu komunit, v nichž působí, a těch nejzranitelnějších ve svých rozšířených dodavatelských řetězcích. Nový závazek Marsu zahrnuje v první řadě peněžní a věcné dary ve výši 20 milionů dolarů na podporu lidí, domácích zvířat a komunit nejvíce postižených pandemií a na pomoc těm, kdo bojují v první linii.

Balíček podpory zahrnuje dar ve výši pět milionů dolarů pro společnost CARE, který pomůže organizaci ještě účinněji řešit specifické potřeby nejzranitelnějších lidí na světě, včetně žen, dětí a uprchlíků v rozvojových zemích. Míra nakažení virem zde teprve začíná prudce růst a nacházejí se zde ti nejméně připravení. Balíček podpory ve výši dvou milionů dolarů pomůže Světovému potravinovému programu Spojených národů řídit logistiku v případě nouzového přidělování potravin a vybavení na záchranu životů pro nemocnice v postižených oblastech. A konečně, dar jednoho milionu dolarů pro společnost Humane Society International (HSI) pomůže zmírnit břemeno přeplněných útulků.

HSI se v současné době zaměřuje na pomoc domácím mazlíčkům, kteří byli opuštěni, odloženi nebo odevzdáni do útulků kvůli tomu, že jejich majitelé onemocněli nebo již nemají v důsledku COVID-19 finanční prostředky na jejich péči.

Zůstatek ve výši dvanácti milionů dolarů sestává z kombinace peněžních a věcných darů napříč trhy, na nichž Mars působí, jakož i darů od jeho nadací. Na místní úrovni se Mars Česká republika, závod na výrobu cukrovinek Mars Wrigley v Poříčí nad Sázavou a Royal Canin Česká republika spojily, aby poskytly podporu zranitelným lidem a domácím zvířatům, ale i těm, kteří pracují v první linii v boji proti COVID-19, lépe zvládat různé dopady pandemie. Jedná se o tým pohotovostní lékařské služby v Praze nebo Nadační fond Ozbrojených složek ČR. Podpora byla nabídnuta také Potravinové bance pro Prahu a Středočeský kraj, organizaci SOS dětské vesničky a pěti útulkům pro zvířata.

Ursula Irwin, ředitelka pro český trh společnosti Mars, uvedla: „Náš přístup k fungování v této krizi COVID-19 byl a nadále bude zajištění bezpečnosti a spokojenosti našich spolupracovníků, jak společnost říká svým zaměstnancům, aktivní snaha při prevenci šíření viru a péče o naše komunity. Vzájemnost je jedním z klíčových principů naší každodenní práce a nyní vidíme více než kdy jindy, že musíme podporovat naše místní komunity, abychom překonali toto obtížné období, a věříme, že jim náš dar pomůže.“

Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj, která poskytuje potravinářské výrobky lidem v nouzi, uvedla: „Děkujeme společnosti Mars za velkorysý dar rýže a cukrovinek. V době pandemie mnozí lidé přišli o práci, a přibývá tak mnoho těch, kteří potřebují naši pomoc. Darované potraviny pomohou překonat nouzi osamělým seniorům a matkám samoživitelkám, kteří dnes patří mezi nejvíce ohrožené skupiny.”

Společnost Mars v České republice

Společnost Mars vstoupila na český trh v roce 1992. Od roku 2016 jsou její aktivity na českém trhu zastřešeny organizací Mars Multisales Central Europe, která propojuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh. Se svými v současné době 540 zaměstnanci (zvanými spolupracovníci) dnes společnost působí ve třech kategoriích: segment cukrovinek (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a rýže) a výživa pro domácí mazlíčky. Kromě toho Mars v regionu střední Evropy provozuje dvě ze svých největších továren. V Poříčí nad Sázavou v České republice funguje závod na výrobu nečokoládových cukrovinek a také středisko vývoje cukrovinkových produktů, v Maďarsku pak továrna v oblasti Csongrád-Bokros vyrábějící suchá krmiva a pochoutky pro psy.  

O společnosti Mars, Incorporated

Mars je rodinná firma s více než stoletou historií, která nabízí širokou škálu produktů a služeb pro spotřebitele a jejich zvířecí mazlíčky. S obratem téměř 35 miliard dolarů je společnost globálním byznysem, který vyrábí některé z nejoblíbenějších značek na světě: M&M's®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5 ™, SKITTLES®, UNCLE BEN'S®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars také zajišťuje veterinární služby v síti veterinárních nemocnic BANFIELD® Pet Hospitals, Blue Pearl®, VCA® and Pet Partners™. Společnost má sídlo ve městě McLean ve Virginii a působí ve více než 80 zemích světa. Pět Principů společnosti Mars - kvalita, odpovědnost, vzájemnost, efektivita a svoboda - inspiruje více než 125 000 spolupracovníků, aby vytvářeli hodnotu pro všechny své partnery. Každým svým počinem tak Mars posouvá svět k lepšímu.  

Více informací o společnosti Mars naleznete zde. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a na YouTube.  

O společnosti Royal Canin

Společnost Royal Canin Company, majitel značky ROYAL CANIN®, je divizí společnosti Mars Petcare a světovým lídrem v oblasti zdravé výživy pro kočky a psy.

Účelem Royal Canin, založeného před více než 50 lety francouzským veterinárním lékařem, Dr.Jeanem Catharym, je vytvořit lepší svět pro domácí mazlíčky (BETTER WORLD FOR PETS™) tím, že ve spolupráci s profesionály a odborníky na domácí zvířata posouvá hranice v oblasti výživy a expertízy.

Royal Canin úzce spolupracuje s profesionály zaměřenými na domácí mazlíčky, jako jsou chovatelé a veterináři, nejen při navrhování té nejlepší výživy pro kočky a psy, ale také při vývoji řady služeb, monitorovacích a diagnostických nástrojů, které jim pomohou lépe porozumět domácím zvířatům a lépe o ně pečovat.

Její jedinečný přístup klade nutriční požadavky koček a psů na přední místo v rámci inovačního procesu. Jejich věk, životní styl, velikost, plemeno, citlivost a úroveň aktivity jsou studovány pomocí vědy a pozorování s cílem vyvinout stravu pro všechny specifické potřeby domácích mazlíčků. Společnost urychluje udržitelné postupy, zejména pokud jde o zodpovědné získávání zdrojů, snižování emisí a odpadu a používání udržitelných obalů.

Royal Canin, působící na více než 100 trzích, čítá přibližně 7 800 spolupracovníků, včetně 500 veterinářů a odborníků na výživu. Řídí také 16 výrobních závodů po celém světě, 1 výzkumné a vývojové centrum, 2 inovační centra a 4 laboratoře. Nutriční produkty Royal Canin jsou k dostání u maloobchodních prodejců se specializací na domácí mazlíčky a veterinárních stanicích po celém světě.

Mimo Evropu vlastní společnost Royal Canin také značku Eukanuba TM - nutriční nabídku pro psy pro vysokou výkonnost.

Pro více informací o společnosti Royal Canin navštivte stránku www.royalcanin.com.

Zdroj informací

Mars a NejBusiness.cz

Datum

5. května 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.764 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál