Programátorem z bezpečí domova už za pět měsíců

Programátorem z bezpečí domova už za pět měsíců

Ekonomové odhadují, že by se nezaměstnanost v následujících měsících mohla kvůli pandemii zvýšit až na 10 %. Lidé, kteří přijdou o práci, se ocitnou ve velmi složité situaci. Většina firem a podniků totiž bude vyčkávat. „Je tedy na místě zvážit, zda nezkusit rekvalifikaci. Například v IT je takový nedostatek lidí, že šance uspět je zde velká. Navíc programovat se lze naučit i z domova,“ radí Barbora Wachtlová z Green Fox Academy.

Před krizí sháněly firmy přes 30 tisíc IT specialistů. I zde sice poptávka o něco klesla, ale s porovnáními s ostatními obory jde stále o lukrativní odvětví. Jen v Praze je aktuálně přes 1500 nabídek volných míst. „Navíc pandemie ukázala, jak důležitá je digitalizace a jakou roli hraje IT. Mnoho firem začalo využívat nové technologie a bude potřeba, aby se o ně někdo v budoucnu staral,“ připomíná Barbora Wachtlová, provozní ředitelka ze společnosti Green Fox Academy.

Na druhou stranu lidé, kteří nyní přišli o práci, mají před sebou těžké časy. V současné situaci, kdy většina firem napříč obory funguje v „nouzovém“ režimu a jejich pracovníci jsou doma na home office, nebude pro nikoho snadné najít nové místo. Podle plánu vlády se totiž některé podniky vrátí do plného provozu až v červnu. Nezaměstnaní tak budou doma a jediná možnost rekvalifikace je online.

„My jsme na situaci zareagovali a 18. května spouštíme nové plnohodnotné online rekvalifikační kurzy programování,“ zmiňuje Barbora Wachtlová a doplňuje: „Lidé si mohou zvolit buď intenzivní studium, kdy výuka bude probíhat každý všední den od 9 do 18 hodin, nebo variantu večerního a víkendového vzdělávání. V tom případě půjde o dva večery v týdnu a jeden den o víkendu. U obou typů studia nově vyškoleným junior programátorům po složení závěrečných zkoušek zajistíme zaměstnání. Na to mají 100% garanci.“

Zájemci se tak mohou rekvalifikovat z bezpečí svého domova bez ohledu na budoucí nařízení vlády. Studium bude probíhat online v malých skupinkách a formou individuálního mentoringu. Výuka bude v angličtině, ovšem konzultace jsou možné i v českém jazyce. Pokud se situace bude vyvíjet pozitivně a omezení budou zrušena, budou moci účastníci v případě zájmu přejít na prezenční výuku a následně docházet do učeben. Budoucí junior programátoři se naučí nejen kódovat a programovací jazyk Java, ale také si pod vedením psychologa a kouče zlepší své měkké dovednosti. Výhodou je rovněž značná flexibilita v případě platby školného. Účastníci kurzu jej mohou uhradit i zpětně v podobě splátek po nástupu do nového zaměstnání.

Lidé se mohou do online kurzů hlásit do 3. května, výuka pak začne 18. května. Pět měsíců poté budou vyškoleni junior programátoři, kteří zvolí variantu studia na plný úvazek. Ti, co se rozhodnou pro večerní a víkendové učení, získají osvědčení příští rok na jaře, tedy za 10,5 měsíce. Více informací o online kurzech naleznete zde.

Green Fox Academy

Společnost Green Fox Academy (GFA) byla založena v roce 2015 v maďarské Budapešti, kde se velmi rychle stala jedničkou na trhu. Spolupracuje zde se společnostmi, jakými jsou Lufthansa, Evosoft (Siemens) či Bosch. Doposud její kurzy programování v Maďarsku i Česku absolvovalo více než 700 lidí. GFA vstoupila na český trh v září roku 2018, kdy byl v Praze zahájen první kurz Junior programátor. V řadě již čtvrtý kurz začal v březnu 2020. Kromě čtyřměsíčního intenzivního kurzu byl v listopadu 2019 otevřen večerní a víkendový kurz programování.

Po vypuknutí pandemie GFA pořádala řadu online kurzů zdarma, kterých se zúčastnilo přes 1000 lidí. 99 % absolventů kurzu junior programátor pracuje na pozici junior software developer, a to ve společnostech jako Rohlík.cz, Artinii či Lundegaard. Více informací naleznete na www.greenfoxacademy.cz.

Zdroj informací

Green Fox Academy a NejBusiness.cz

Datum

20. dubna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6137 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál