CBRE zajistila 15 500 m² kancelářských prostor v Praze pro expandující ExxonMobil

CBRE zajistila 15 500 m² kancelářských prostor v Praze pro expandující ExxonMobil

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala pronájem cca 15 500 m² kancelářských prostor neustále se rozrůstající pražské pobočce nadnárodní korporace ExxonMobil v administrativní budově Luxembourg Plaza na pomezí Vinohrad a Žižkova v Praze 3. Celkem 1 200 zaměstnanců, kteří dosud pracují ve dvou různých kancelářských budovách v Praze, tím získá společné zázemí na jedné adrese. Rozsahem se jedná o největší transakci svého druhu v České republice v roce 2019.

V budově Luxembourg Plaza co nevidět začnou stavební práce pod dohledem týmu odborníků CBRE specializujícího se na Building Consultancy, který pro ExxonMobil i nadále zajišťuje project management. Dokončení kancelářských prostor se očekává v 1. čtvrtletí roku 2022.

Americký koncern ExxonMobil, specializující se na těžební průmysl a zpracování ropy a zemního plynu, působí na českém trhu již 16 let. Část zaměstnanců pražské pobočky dosud sídlila v  Luxembourg Plaza, zbytek v nedalekém administrativním centru Atrium Flora. Součástí místní pobočky je také sdílené servisní centrum, které přímo kooperuje s dalšími větvemi společnosti po celém světě a zajišťuje pro ně služby v oblasti obchodu, logistiky, péče o zákazníky, lidských zdrojů apod. Tým se neustále vyvíjí a potřebuje mít prostor pro další růst. Nicméně stávající kanceláře jakoukoliv další expanzi neumožňovaly a přestaly být proto vyhovující. CBRE hledala pro ExxonMobil nové řešení a po důkladné analýze trhu navrhla sestěhování všech zaměstnanců do budovy Luxembourg Plaza, kde se po intenzivních jednáních s majitelem objektu dohodla na pronájmu dodatečných prostor a rekonstrukci stávajících ploch.

„Jednání se současným pronajímatelem bylo velmi intenzivní a časově náročné. Museli jsme vyřešit jak rozšíření prostor a vestavbu nových kanceláří, tak smluvně ošetřit rekonstrukci dosud využívaných prostor. To vše za plného chodu firmy a s co nejmenším dopadem na zaměstnance,“ komentuje Barbora Žilková, Senior Consultant týmu Advisory & Transaction Services ve společnosti CBRE.

„Hlavním úkolem BCD týmu je nejen podpora interních procesů klienta, jakými jsou příprava stěhování, management změn a podpora při výběru jednotlivých dodavatelů, ale především řízení celého projektu a zajišťování komunikace mezi všemi zúčastněnými stranami. ExxonMobil je nadnárodní korporace, která má zvýšené nároky na své kanceláře nejen z hlediska designu, ale i z pohledu bezpečnosti práce – ať už ve fázi výstavby, tak budoucího užívání. Díky tomu je správná komunikace všech složek zcela zásadní a zvýšená kontrola výstupů nezbytná. Velkou výzvou je také samotná komunikace s klientem, kdy osoby zodpovědné za jednotlivé části projektu pracují v různých časových pásmech,“ uzavírá Tomáš Soukup, Senior Project Manager v CBRE.

O CBRE

CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2019). S přibližně 100 000 zaměstnanci poskytuje služby majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 530 poboček po celém světě (do tohoto součtu nejsou započteny dceřiné společnosti). Společnost CBRE poskytuje širokou škálu integrovaných služeb od správy a údržby nemovitostí, obchodních transakcí, projektového managementu, investičního managementu přes oceňování nemovitostí, pronájmu a prodeje nemovitostí, strategického poradenství až po hypoteční a developerské služby. S téměř 350 zaměstnanci CBRE v České republice spravuje téměř 75 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m². Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.

Zdroj informací

CBRE Group a NejBusiness.cz

Datum

9. dubna 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.3069 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál