Vozy od Volkswagen Financial Services rozváží obědy, potraviny a roušky potřebným

Vozy od Volkswagen Financial Services rozváží obědy,  potraviny a roušky potřebným

Platformě Breakfaststory, která podporuje sociální podniky po celé Praze, zapůjčila společnost Volkswagen Financial Services zdarma šest vozů pro rozvoz jídel. Ty budou využity v rámci projektu „Kup si oběd domů a my za tebe nasytíme babi, dědu a mámu samoživitelku“. Pomohou tak s distribucí základních potravin, roušek a hotových pokrmů skupinám nejvíce ohroženým koronavirovou epidemií.

Předání automobilů proběhlo v předchozím týdnu a od té doby už stihly na cestách za klienty najezdit více než 1 000 kilometrů. Každý všední den pomocí nich dobrovolníci rozvezou na 150 obědů, číslo však pravděpodobně poroste, protože zájem o zapojení do platformy projevuje stále více subjektů. O spolupráci požádala například Nadace Krása pomoci Taťány Kuchařové či řetězec restaurací Ambiente, který Breakfaststory příležitostně zdarma poskytuje večeře, jež následně putují k seniorům a matkám samoživitelkám.

„Těší mě, že i v této nelehké situaci zaměstnanci naší společnosti projevují vůli pomáhat druhým a pro spolupráci vybrali projekt Breakfaststory. Organizaci jsme zdarma propůjčili celkem pět osobních a jeden užitkový vůz značek Škoda a Volkswagen, které poslouží dobrovolníkům pro efektivnější a rychlejší rozvoz. Věřím, že současná situace je příležitostí k pomoci nejen našim dlouhodobým partnerům, ale také novým, společensky prospěšným projektům,“ vysvětluje motivaci za projektem Jiřina Tapšíková, jednatelka Volkswagen Financial Services.
  
Princip projektu je jednoduchý: peníze z každého zakoupeného oběda putují v plné výši na přípravu jídel pro seniory a matky samoživitelky. Jedna porce stojí 80 Kč a přispět může kdokoliv na území ČR, ať už v rámci firmy či jako jednotlivec. Breakfaststory se zřeklo jakéhokoliv honoráře ve prospěch sociálních podniků a přípravy bezplatných obědů pro ohrožené skupiny spolu s jejich expedicí.

„S rozvozem jsme začali 18. března a první den jsme rozvezli pouhých 30 obědů. V té době jsme netušili, že za necelé dva týdny budeme mít na kontě více než tisícovku jídel. Velmi oceňujeme pomoc z řad firem i jednotlivců a děkujeme Volkswagen Financial Services za zápůjčku vozů, které nám pomohou dostat více porcí obědů tam, kde je to nejvíce potřeba,“ říká za Breakfaststory zakladatelka projektu Lucie Hyblerová.

Platforma Breakfaststory sdružuje v rámci aktuální kampaně sedm sociálních podniků, jejichž zaměstnanci se z rozličných důvodů ocitli v těžké životní situaci, přišli o střechu nad hlavou či se narodili s fyzickým nebo mentálním handicapem. Jimi připravené benefiční obědy rozváží podnikům, kancelářím a jednotlivcům po celé Praze a pomáhá tak restauracím v této nelehké situaci nalézt zákazníky.

Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností, specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche a Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu.

Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

Zdroj informací

Volkswagen Financial Services a NejBusiness.cz

Datum

8. dubna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6131 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál