43 % Čechů zrušilo plány na dovolenou v zahraničí, nahradí ji hlavně kratšími pobyty v Česku

43 % Čechů zrušilo plány na dovolenou v zahraničí, nahradí ji hlavně kratšími pobyty v Česku

Češi v souvislosti s uzavřením hranic mění plány na léto. Objednanou dovolenou zrušilo 11 % Čechů, dalších 32 % do zahraničí zatím pouze plánovalo jet, ale nepojede. Třetina z nich si to vynahradí několika kratšími pobyty v tuzemsku, další třetina místo zahraničí plánuje dovolenou s koupáním nebo na horách v Česku. Plánů na léto u moře se podle průzkumu Benefit Plus zatím nevzdává 11 % Čechů. Dvě třetiny Čechů by pak uvítaly příspěvek od zaměstnavatele v podobě rekreačních poukazů. Průzkum proběhl na začátku dubna na reprezentativním vzorku 1 022 respondentů.

Omezení cestování do zahraničí patří mezi vládní opatření v boji proti koronaviru, která budou pravděpodobně trvat několik měsíců. Češi už proto nepočítají s tím, že by letošní dovolenou strávili v zahraničí, 43 % své plány na léto změnilo. Necelá třetina Čechů dovolenou v zahraničí plánovala, ale nepojede na ni, 11 % dokonce zrušilo už objednaný zájezd, stejný podíl Čechů ale zatím stále plánuje do zahraničí vyrazit. Zbytek dovolenou u moře neplánoval. „Malá část Čechů se představy dovolené u moře zatím nechce vzdát, zvlášť pokud na ni vyráží každý rok. Je ale pravděpodobné, že s blížícím se létem bude zrušených zájezdů přibývat a kapacity pobytů v Česku se začnou rychle plnit,” komentuje výsledky průzkumu Václav Kurel, ředitel společnosti Benefit Management, která poskytuje zaměstnanecké benefity pod značkou Benefit Plus.

Češi, kteří změnili své plány, si dovolenou u moře chtějí vynahradit cestováním po Česku, 35 % z nich plánuje několik kratších pobytů, 20 % dovolenou s koupáním a 14 % pobyt na českých horách. Další pětina z nich zatím neví, jak si zrušenou dovolenou vynahradí a zbylých 8 % si ji nahrazovat nebude a odloží ji na později. Češi tak turistickému sektoru pomohou, ale výpadek zahraničních turistů podle Václava Kurela nenahradí. Hotelům a restauracím by podle něj mohly pomoci daňově zvýhodněné rekreační poukazy, které připravuje Ministerstvo pro místní rozvoj.

„Firmy budou pravděpodobně rušit různé kvartální bonusy, takže budou motivované aspoň takto odměnit zaměstnance za práci ve ztížených podmínkách a navíc tak přispět českému turismu. Po našich zkušenostech s tímto benefitem na Slovensku bych ale doporučil nezavádět ho pro firmy jako povinnost a také omezit počet podmínek čerpání poukazů, aby firmám nevznikla příliš velká administrativní zátěž,” říká Václav Kurel. Příspěvek od zaměstnavatele na dovolenou v Česku by podle průzkumu Benefit Plus uvítalo 68 % Čechů, 17 % by ho nevyužilo a dalších 15 % ho považuje za zbytečný náklad pro firmy.

O systému Benefit Plus

Benefit Plus přináší na český trh čistě elektronickou správu zaměstnaneckých benefitů v tzv. cafeterii již od roku 2003. V roce 2014 představil první čistě elektronické stravenky e-stravenky Benefit Plus. Aktuálně spravuje Benefit Plus zaměstnanecké benefity pro více než 440 společností s více než 250 000 zaměstnanci. Benefit Plus je obchodní značka společnosti Benefit Management s.r.o., kterou založil a dodnes vlastní a řídí Václav Kurel.

Zdroj informací

Benefit Management s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

8. dubna 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0006 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál