Kyberochrana do českých nemocnic zdarma

Kyberochrana do českých nemocnic zdarma

Licence do všech českých nemocnic na rok zdarma. Bezplatnou kyberochranu citlivých dat poskytne IT společnost GreyCorbel, která zabezpečuje mimo jiné i některé firmy z konsorcia Berkshire Hathaway Inc. amerického miliardáře Warrena Buffetta.

Nedávné hackerské útoky na nemocnice v Benešově a v Brně přišly tyto instituce na desítky milionů korun. Kromě ztráty citlivých informací mohou podobné útoky ohrožovat zdraví a život pacientů. “Dá se předpokládat, že se v následujících měsících budou opakovat. Zdravotní systém bude vzhledem k pandemii koronaviru extrémně přetížený a pozornost se bude upínat především k zdravotní péči, méně už k bezpečnostním IT opatřením,” říká vývojář a zároveň ředitel GreyCorbel Jiří Formáček.

Nejslabší článek nemocničních IT systémů vidí Jiří Formáček v lidech. “Jedna věc je nastavit interní pravidla pro to, jak se v podnikové síti chovat. To samo o sobě ale neeliminuje lidský faktor. I administrátoři jsou jen lidé a mohou vědomě či nevědomě útočníky do sítě vpustit,” vysvětluje. Podle něj je nejjednodušším řešením zabezpečení privilegovaných správcovských účtů šifrovanou správou hesel AdmPwd.E.

Privilegované účty jsou účty s nejvyšším oprávněním ve firmě. Pracují s nimi výhradně administrátoři, kteří díky nim spravují síťové prostředí, databáze, aplikace a další servery. “Šifrovaná správa hesel, AdmPwd.E, je nástroj, který chceme poskytnout všem nemocnicím v České republice. Licence si mohou na jeden rok stáhnout zcela zdarma. Toto řešení je účinné a navíc jednoduché na implementaci v stávajících IT prostředích nemocnic,” dodává Jiří Formáček z GreyCorbel.

AdmPwd.E neboli Admin Password Manager Enterprise chrání interní data proti útokům hackerů. V praxi funguje jako bezpečnostní safe, do kterého ani administrátor nezná heslo. Systém mu generuje přístupové kódy podle oprávnění, tudíž je eliminován lidský faktor. Administrátoři si hesla nemusí pamatovat a nehrozí tak riziko, že by do firemní sítě někoho vědomě či nevědomě pustili. Potencionální útočníci tak nemohou páchat škody prostřednictvím privilegovaných účtů. Šifrování AdmPwd.E už dnes využívá řada českých i světových firem, korporací i státních institucí. Mimo jiné chrání některé z firem konsorcia Berkshire Hathaway Inc. amerického miliardáře Warrena Buffetta.

Ochrana dat, řešení AdmPwd.E pro nemocnice, je ke stažení na webových stránkách www.greycorbel.com/nemocnice.

O GreyCorbel

GreyCorbel Solutions je česká IT firma založená v roce 2016. Specializuje se na šifrovanou správu hesel. Vyvinula vlastní software AdmPwd.E, který nyní používají firmy na čtyřech kontinentech, ve více než sedmnácti světových zemích. V tuto chvíli chrání řešení od GreyCorbel citlivá data více než sto milionů počítačů po celém světě.

Zdroj informací

GreyCorbel a NejBusiness.cz

Datum

3. dubna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8542 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál