KZPS ČR jednala s MPO o problematice uzavření programu COVID II po 2 hodinách od jeho spuštění

KZPS ČR jednala s MPO o problematice uzavření programu COVID II po 2 hodinách od jeho spuštění

Na Konfederaci zaměstnavatelských a podnikatelských svazů se obrací řada firem ohledně uzavření příjmu žádostí programu COVID II, který poskytuje úvěry přes komerční banky a který je výkladní skříní vlády a ministerstva průmyslu a obchodu (MPO).

Dnes v 08,00 hodin byl program skutečně spuštěn a k dispozici byly i příslušné formuláře (7 příloh + výkazy), včetně návodu. V tomto postupu bylo uvedeno, že podaná žádost musí obsahovat 3 přílohy - žádost, příloha PXC a příloha ACX, kterou vyplňuje příslušná banka. ALE - po kontaktování banky - ihned po spuštění, měli pracovníci k dispozici pouze manuál, ale dál nevěděli nic.

ALE, co je horší - během dvou hodin se na stránkách ČMZRB objevilo sdělení, že příjem žádostí je ukončen. Po jednání s Krizovým štábem na MPO bylo sděleno, že systém po přijetí 700 žádostí další příjem přerušil.

Po bleskovém jednání prezidenta KZPS ČR Jana Wiesnera s představiteli Krizového štábu i osobně ministrem, byl přislíben velmi rychlý restart systému příjmu žádostí a jeho brzké spuštění, k tomu má posloužit i přesun pracovníků MPO k řešení této problematiky.

KZPS ČR děkuje ministrovi Karlu Havlíčkovi a jeho štábu pracovníků za rychlou reakci a vyjadřuje přesvědčení, že v dalším období již bude bezproblémový průběh.

Zdroj informací

KZPS ČR a NejBusiness.cz

Datum

2. dubna 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6044 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál