Firmám dělá vrásky udržení zaměstnanosti

Firmám dělá vrásky udržení zaměstnanosti

Firmy citelně omezily výrobu, největší starosti jim dělá další osud jejich zaměstnanců a uvítají více informací o státní pomoci, vyplývá to z ankety personální agentury Manuvia mezi svými klienty.

Tři čtvrtiny firem oslovených poskytovatelem personálního leasingu Manuvia musely v důsledku současné situace omezit výrobu o více než polovinu. Názory na to, kdy se provozy podaří znovu rozběhnout, se pohybují od optimistických řádů týdnů až po celé pololetí. „Na některé firmy mají dopad vládní nařízení, jiné zase vyčkávají, až se spustí provozy u jejich odběratelů. V obou případech to znamená netrpělivé vyčkávání a obavy z budoucího vývoje,“ komentuje Ondřej Wysoglad, generální ředitel personální divize Manuvia.

Kromě udržení výroby firmy trápí cashflow a finanční závazky. Největším problémem je ale udržení zaměstnanosti, řeší ji tři ze čtyř firem. Společnosti se rovněž shodují v tom, že je zajímají informace o podpoře ze strany státu a pokud by jim stát mohl nějak pomoci, pak uvítají zejména finanční podporu pro udržení pracovního místa. Polovina respondentů by se pozitivně vyjádřila i pro odklad placení sociálního a zdravotního pojištění a DPH u zaměstnanců, kteří jsou doma s 60 % příjmu kvůli překážce na straně zaměstnavatele. Naopak bez zájmu u klientů Manuvia zůstala možnost úlevy formou možnosti odkladu DPH nebo prominutí pokuty za jeho pozdní platbu.

Zdroj informací

Manuvia a NejBusiness.cz

Datum

1. dubna 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7529 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál